| Allmänt |
| Typ av produkt | LED-bakgrundsbelyst, platt LCD-skärm - Smart TV |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2052015 |
| Energiklass | Klass G |
| EU:s datalagar | Https://www.lenovo.com/us/en/compliance/eu-data-act-transparency-declaration/ |
| Strömförbrukning (max) | 309 Watt |
| Energiförbrukning vid drift | 247 Watt |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 262 kWh/1 000 h |
| Diagonalklass | 75" |
| Kommersiell användning | Ja - interaktiv |
| Kombinerad med | Beröringsskärm (multi touch) / 8-mikrofonarray / avtagbar 4K-kamera |
| Plattform | Android |
| Operativsystem | Android OS 9.0 |
| HDR-förberedd | Ja |
| HDR-format | HDR10 |
| TV-tuner | Ingen mottagare |
| TV-mottagaravkänning | Nej |
| Sensorer | Miljöljussensor (ALS), Närvarosensor |
| Videogränssnitt | HDMI |
| HDMI-portskvantitet | 4 portar |
| PC-gränssnitt | VGA (HD-15), DisplayPort |
| Bildförbättringar | 85 % färgomfång NTSC, 99 % sRGB färgomfång |
| Dimensioner | Utan ställ |
| Bredd | 173.67 cm |
| Djup | 8.71 cm |
| Höjd | 106.62 cm |
| Vikt | 53 kg |
| Färg | Korpsvart |
| Landsspecifika satser | EMEA |
| Display |
| LCD-skärmteknik | IPS |
| Pixelhöjd | 0.4296 mm |
| Färgstöd | 1.070.000.000 färger |
| Upplösning | 3840 x 2160 |
| Visningsformat | 4K UHD (2160p) |
| Bildkvot | 16:9 |
| Rampris och förhöjningsteknologi | 60 Hz Refresh Rate |
| LCD-teknik för bakgrundsbelysning | Direct LED |
| Beläggning | Bländfri |
| Bildkontrastförhållande | 1200:1 |
| Dynamisk kontrast | 3000000:1 |
| Ljusstyrka | 400 cd/m² |
| Bildvinkel | 178 grader |
| Bildvinkel (vertikal) | 178 grader |
| Antal pekpunkter | 20 |
| Svarstid | 8 ms |
| Egenskaper | Stöd för 10 bits, löstagbar kamera, 4 GB RAM |
| Ställ och hållare |
| Monteringsgränssnitt för platt bildskärm | 800 x 400 mm |
| Överensstämmer med VESA | Ja |
| Mediespelare |
| Minneskort som stöds | microSD |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-portar | 9 |
| Konfiguration | ARM Cortex-A73 Quad-Core - 4 GB - 64 GB |
| Fjärrkontroll |
| Typ | Fjärrkontroll |
| Ljudsystem |
| Högtalarsystem | 2 högtalare |
| Uteffekt / total | 30 Watt |
| Högtalare | 2 x huvudkanalhögtalare - 15 Watt |
| Nätverks- och Internet-multimedia |
| Funktioner | Whiteboardtavla |
| Anknytningsbarhet | LAN |
| Anslutningar |
| Anslutningstyp | USB-C 3.0 - fram USB-C 3.0 - sida USB 3.0 - fram 2 x USB 3.0 - sida Beröring - fram Beröring - sida HDMI - fram USB 2.0 - ovansidan AV-ingång - nedre del HDMI-utgång - nedre del LAN-ingång - nedre del LAN-utgång - nedre del SPDIF-utgång - nedre del TF-kort - nedre del USB 2.0 - nedre del Linjeingång för ljud - nedre del Linjeutgång för ljud - nedre del RS-232 - nedre del 3 x HDMI - sida DisplayPort - sida VGA-ingång - sida Ljudingång - nedre del |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | 2 pennor, ThinkPlus MD80, detachable camera, wall-mounting brackets, fjärrkontroll |
| Medföljande kablar | USB-A till USB-B-kabel HDMI-kabel |
| Standarder som följs | RoHS, TUV Rheinland Low Blue Light Certification, TUV Rheinland Flicker Free Certification |
| Hållbarhetsinformation |
| Koldioxidavtryck | 5680 kg koldioxidutsläpp |
| Total CF/enhet Standardavvikelse (kg CO2e) | 1460 |
| PAIA-version | 1.3.1 |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömkonsumtionsvila | 36 Watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.5 Watt |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
| Mått och vikt (brutto) |
| Bredd (brutto) | 190 cm |
| Djup (brutto) | 22.5 cm |
| Höjd (brutto) | 116 cm |
| Vikt (brutto) | 67 kg |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80% |