| Allmänt |
| Typ av bildskärm | OLED-monitor / Quantum Dot OLED |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2442713 |
| Energiklass | Klass F |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Diagonal storlek | 27" |
| Bildyta | 26.5" |
| Adaptive-Sync-teknologi | NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium Pro, VESA Adaptive-Sync |
| Inbyggda enheter | Neo närhetssensor, USB 3.2 Gen 1 hubb |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 vid 360 Hz |
| Pixelhöjd | 0.229 mm |
| Ljusstyrka | 1000 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1500000:1 |
| HDR-format | HDR10 |
| HDR-certifiering | DisplayHDR 400 True Black |
| Färgstöd | 1.073,7 miljoner färger (10-bit) |
| Färgskala | 99% DCI-P3, 135% sRGB |
| Responstid | 0,03 ms (grå-till-grå) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 48 - 360 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 26.20 - 935.48 kHz |
| Gaming | Ja |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| OSD-språk | Kinesiska (förenklad), kinesiska (traditionell), kroatiska, Tjeckiska, holländska, engelska, franska, tyska, ungerska, indonesiska, italienska, japanska, koreanska, Persiska, Polish, portugisiska, rumänska, ryska, spanska, thailändska, turkiska, ukrainska, vietnamesiska |
| Egenskaper | Delta E=2 färgprecision, HDR (high dynamic range), OLED Care Pro, ASUS Extreme Low Motion Blur Sync, Display Widget, ASUS Aura Sync technology, Flimmerfri teknik, AI Crosshair, AI Shadow Boost, AI Visual, bildförhållandekontroll, ASUS GamePlus, ASUS GameVisual Technology, Dynamiskt riktkors, Dynamic Shadow Boost technology, GameFast Input Technology, Skuggboostteknik, Variable refresh rate (VRR), 3:e generationens QD-OLED teknik, anpassat kylelement |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 61.11 cm x 16.94 cm x 50.25 cm - med ställ |
| Vikt | 6.1 kg |
| Anslutning |
| Gränssnitt | 2 x HDMI DisplayPort Hörlurar (minijack) 2 x USB 3.2 Gen 1 nedströms (Typ A) USB 3.2 Gen 1 uppströms (Typ B) |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, vridbar bas, lutning, pivot (rotation) |
| Lutningsvinkel | -5/+20 |
| Vridningsvinkel | 90 |
| Rotationsvinkel | -90/+90 |
| Höjdjustering | 110 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
| Diverse |
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat) |
| Inkluderade tillbehör | Mikrofiberduk, strömkabel, ROG-påse, ROG-dekal, VESA-fäste |
| Medföljande kablar | 1 x DisplayPort-kabel 1 x USB-A till USB-B-kabel |
| Standarder som följs | DisplayPort 1.4, TUV Rheinland Flicker Free Certification, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), FCC, cTUVus, ICES-003, CB, ERP, WEEE, UkrSEPRO, Ukraine Energy Label, CU, CCC, VCCI, RCM, BSMI, J-MOSS, KC, KCC, ledamöter för Vietnam, CEL, RoHS |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 24 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 27 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (max) | 60 watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 watt |
| Programvara / Systemkrav |
| Inkluderad programvara | ASUS DisplayWidget Center |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Med ställ - bredd: 61.11 cm - djup: 16.94 cm - höjd: 50.25 cm - vikt: 6.1 kg Utan ställ - bredd: 61.11 cm - djup: 6.65 cm - höjd: 36.96 cm - vikt: 4.1 kg |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 86 cm |
| Emballagets djup | 16.3 cm |
| Emballagets höjd | 50 cm |
| Emballagets vikt | 9 kg |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - garanti för skärmbränning - 3 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
|