| Produktbeskrivning | ASUS ROG Strix XG27AQDNG - OLED-monitor - QHD - 27" - HDR |
| Typ av enhet | OLED-monitor - 27" |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2442713 |
| Energiklass | Klass F |
| Adaptive-Sync-teknologi | NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium Pro, VESA Adaptive-Sync |
| Egenskaper | Neo närhetssensor, USB 3.2 Gen 1 hubb |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 vid 360 Hz |
| Pixelhöjd | 0.229 mm |
| Ljusstyrka | 1000 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 1500000:1 |
| HDR-kapabel | HDR10 / DisplayHDR 400 True Black |
| Responstid | 0,03 ms (grå-till-grå) |
| Gaming | Ja |
| Färgstöd | 1.073,7 miljoner färger (10-bit) |
| Färgskala | 99% DCI-P3, 135% sRGB |
| Inmatningsanslutningar | 2xHDMI, DisplayPort |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, vridbar bas, lutning, pivot (rotation) |
| Skärmbeläggning | Bländskydd |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) - med ställ | 61.11 cm x 16.94 cm x 50.25 cm |
| Vikt | 6.1 kg |
| Standarder som följs | DisplayPort 1.4, TUV Rheinland Flicker Free Certification, TUV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution), FCC, cTUVus, ICES-003, CB, ERP, WEEE, UkrSEPRO, Ukraine Energy Label, CU, CCC, VCCI, RCM, BSMI, J-MOSS, KC, KCC, ledamöter för Vietnam, CEL, RoHS |
| Tillverkarens garanti | 3 års garanti |
|