| Allmänt |
| Typ av produkt | LED-bakgrundsbelyst LCD-TV |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2571414 |
| Energiklass | Klass F |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Strömförbrukning (max) | 65 Watt |
| Energiförbrukning vid drift | 27.4 Watt |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 27 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 50 kWh/1 000 h |
| Diagonalklass | 32" |
| Kommersiell användning | Ja - hotell/gästanläggning |
| Serie | HF8000F Series |
| Plattform | Tizen OS |
| HDR-förberedd | Ja |
| HDR-format | HDR10+ |
| Videoprocessor | Quantum Lite |
| TV-tuner | 1 analog, 1 digital |
| TV-mottagaravkänning | Ja |
| Videogränssnitt | HDMI |
| HDMI-portskvantitet | 1 portar |
| Lägen | Filmläge, omgivningsläge |
| Bildförbättringar | Megakontrast, kontrastförstärkare, PurColor |
| Design | 3 Bezel-less Design, kompakt konstruktion |
| Dimensioner | Utan ställ |
| Bredd | 73.29 cm |
| Djup | 7.32 cm |
| Höjd | 43.87 cm |
| Vikt | 4 kg |
| Färg | Svart |
| Display |
| Upplösning | 1920 x 1080 |
| Visningsformat | 1080p |
| Bildkvot | 16:9 |
| LCD-teknik för bakgrundsbelysning | LED-bakgrundsbelysning |
| Bildvinkel | 89 grader |
| Bildvinkel (vertikal) | 89 grader |
| Språk fär bildskärmsmeny | Multilingual |
| Kommersiella funktioner | Tizen Enterprise Platform, TEP API, Samsung LYNK Cloud, Hospitality Plug & Play (Easy Set-up), Power On Mode, Hotel Channel List, kanalmenysdisplay, blandad kanallista, My Channel, Energisparläge (BLU-kontroll), RJ-12/IR pass through, Multi-fjärrkontroll, USB-kloning, Wake Up Alarm, Samsung LYNK DRM, Security Mode |
| Egenskaper | Apple AirPlay-support, Wireless TV On, Samsung Knox Security |
| Ställ och hållare |
| Ställ | Inkluderad |
| Design ställ | Bordsmodell |
| Egenskaper ställ | Låga fötter |
| Monteringsgränssnitt för platt bildskärm | 200 x 200 mm |
| Överensstämmer med VESA | Ja |
| TV-tuner |
| Villkorsstyrd åtkomst | Common Interface Plus-kortplats (CI+) |
| Digital TV-mottagare |
| Digital TV-mottagare | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| HDTV-mottagare | Ja |
| Digital-TV-service | HbbTV |
| Videoegenskaper |
| Text-TV | Ja |
| Elektronisk programguide | Digital EPG |
| Mediespelare |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-portar | 1 |
| Fjärrkontroll |
| Typ | Fjärrkontroll |
| Modell fjärrkontroll | Samsung TM2240A |
| Batteri ingår | Ja |
| Ljudsystem |
| Ljudeffekter | Dolby Digital MS12 |
| Högtalarsystem | 2 kanaler |
| Uteffekt / total | 10 Watt |
| Ytterligare funktioner | Adaptivt ljud, Object Tracking Sound Lite |
| Nätverks- och Internet-multimedia |
| Anknytningsbarhet | Wi-Fi, LAN, Bluetooth |
| LAN-protokoll | Ethernet |
| Wi-Fi-protokoll | 802.11ac |
| Anslut och dela | Skärmspegling, Sound Mirroring, IP Control, Multi View |
| ISS (Internet Streaming Services) | HbbTV 2.0.4, Google Cast |
| Stöd för CEC | Anynet Plus |
| Anslutningar |
| Anslutningstyp | HDMI USB LAN Hörlurar Dataingång |
| Internet of Things (IoT) |
| Kompatibel med Internet of Things (IoT) | Ja |
| Plattform | SmartThings Pro |
| Diverse |
| Medföljande kablar | Datakabel |
| Standarder som följs | CEC |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Nätaggregat |
| Inspänning | AC 220-240 V (50/60 Hz) |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Automatisk av-/påslagning | Ja |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
| Mått och vikt (komponenter) |
| Mått och vikt (komponenter) | Skärm utan ställ - 73.29 cm x 7.32 cm x 43.87 cm x 4 kg Skärm med ställ - 73.29 cm x 11.73 cm x 45.15 cm x 4.1 kg |
| Mått och vikt (brutto) |
| Bredd (brutto) | 80 cm |
| Djup (brutto) | 11.4 cm |
| Höjd (brutto) | 50 cm |
| Vikt (brutto) | 5.7 kg |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 10 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 80 % (icke-kondenserande) |