| Allmänt |
| Typ av produkt | LED-bakgrundsbelyst, platt LCD-skärm |
| Energiklass | Klass A |
| Energiförbrukning vid drift | 165 Watt |
| Strömkonsumtion (driftläge) | 100 W |
| Energikonsumtion per år | 146 kWh |
| Diagonalklass | 55" |
| Kommersiell användning | Ja - interaktiv |
| Kombinerad med | Pekskärm |
| Serie | WMH Series |
| Plattform | Tizen OS |
| Operating System | Tizen OS 3.0 |
| TV-tuner | Ingen mottagare |
| TV-mottagaravkänning | Nej |
| Sensorer | Temperatursensor, närhetssensor, hallsensor |
| Videogränssnitt | HDMI |
| HDMI-portskvantitet | 1 portar |
| Design | Flip Design |
| Skydd | Skyddsglas |
| Dimensioner | Utan ställ |
| Bredd | 130.26 cm |
| Djup | 5.2 cm |
| Höjd | 80.55 cm |
| Vikt | 28.9 kg |
| Färg | Ljusgrå |
| Display |
| Upplösning | 3840 x 2160 |
| Visningsformat | 4K UHD (2160p) |
| Bildkvot | 16:9 |
| Rampris och förhöjningsteknologi | 60 Hz Refresh Rate |
| LCD-teknik för bakgrundsbelysning | Kant-LED |
| Bildkontrastförhållande | 4700:1 |
| Ljusstyrka | 300 cd/m² |
| Bildvinkel | 178 grader |
| Bildvinkel (vertikal) | 178 grader |
| Svarstid | 8 ms |
| Egenskaper | Pivot-fäste, infraröd pekteknik, Flatfrog InGlass Touch Technology |
| Ställ och hållare |
| Monteringsgränssnitt för platt bildskärm | 400 x 400 mm |
| Mediespelare |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-portar | 2 |
| Ljudsystem |
| Högtalarsystem | 2 högtalare |
| Uteffekt / total | 20 Watt |
| Högtalare | 2 x högtalare - 10 Watt |
| Nätverks- och Internet-multimedia |
| Anknytningsbarhet | Wi-Fi, LAN, NFC |
| Anslutningar |
| Anslutningstyp | HDMI 2 x USB 2.0 Seriell inmatning LAN Pekskärmsutgång Touch in |
| Diverse |
| Inkluderade tillbehör | 2 pennor |
| Medföljande kablar | USB-kabel |
| Standarder som följs | CSA, UL, TUV, VCCI, C-Tick, BSMI, GOST, cUL, NEMKO, NOM, SASO, CB, AS/NZS 60950-1, CCC, PSB, IRAM, EN 60950-1, FCC Part 15 B Class A, GB 9254-2008, NOM-019-SCFI-1998, KN22, KN24, K60950-1, cUL No.60950-1, EAC, RCM, IS13252, VCCI V-3/2010.04 Class A, CNS 14972, GOST-R 51317-serien, GOST 22505-97, CNS 13438 Class A ITE EMI, CNS 13439 AV EMI, CNS 14409 AV EMS, GB 17625.1-2012, BIS, INMETRO, IEC60950-1, GB 4943.1-2011, AS/NZS CISPR 22:2009, KCC/EK, EN 55024:1998+A1:2001+A2:2003, EN 55022:2006+A1:2007 |
| Strömtillförsel |
| Nätdel | Nätaggregat |
| Inspänning | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Mått och vikt (brutto) |
| Bredd (brutto) | 146.9 cm |
| Djup (brutto) | 21 cm |
| Höjd (brutto) | 92.4 cm |
| Vikt (brutto) | 34.9 kg |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 95% |
|