| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2244040 |
| Energiklass | Klass E |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Energikonsumtion per år | 38 kWh |
| Diagonal storlek | 27" |
| Adaptive-Sync-teknologi | AMD FreeSync |
| Paneltyp | VA |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 vid 180 Hz |
| Pixelhöjd | 0.2335 mm |
| Ljusstyrka | 300 cd/m² |
| Kontrastförhållande | 3000:1 |
| HDR-format | HDR10 |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 72% (NTSC 1976) |
| Responstid | 1 ms (MPRT) |
| Gaming | Ja |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Bakgrundsbelysningsteknik | LED-bakgrundsbelysning |
| Egenskaper | Mega Dynamic Contrast Ratio, Eco Saving Plus, Eye Saver Mode, Off Timer Plus, Black eQualizer, Virtuell AIM-punkt, Refresh Rate Optimizer, Super Arena Gaming UX, Auto Source Switch |
| Färg | Svart |
| Dimensioner (BxDxH) | 61.82 cm x 23.42 cm x 52.06 cm - med ställ |
| Vikt | 4.6 kg |
| Anslutning |
| Gränssnitt | DisplayPort 1.4 (HDCP 2.2) 2 x HDMI (HDCP 2.2) Hörlurar (minijack) USB 2.0-downstream (endast för service) |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Lutning, vridbar bas, pivot (rotation), höjd |
| Lutningsvinkel | -5/20 |
| Vridningsvinkel | 30 |
| Rotationsvinkel | -2/+92 |
| Höjdjustering | 120 mm |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
| Diverse |
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), 25.2 % återvunnen plast |
| Medföljande kablar | 1 x DisplayPort-kabel 1 x HDMI-kabel |
| Standarder som följs | HDCP 2.2 |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 100-240 V |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 26 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 40 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 26 Watt |
| Strömförbrukning (max) | 35 Watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 Watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 Watt |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Med ställ - bredd: 61.82 cm - djup: 23.42 cm - höjd: 52.06 cm - vikt: 4.6 kg Utan ställ - bredd: 61.82 cm - djup: 9.24 cm - höjd: 37.69 cm - vikt: 3.2 kg |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 81 cm |
| Emballagets djup | 45.5 cm |
| Emballagets höjd | 15.5 cm |
| Emballagets vikt | 8.4 kg |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 10 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 10 - 80 % (icke-kondenserande) |