Philips Momentum 5000 32M1C5500VL - LED-skärm - spel - böjd - 32" (31.5" visbar) - 2560 x 1440 QHD @ 165 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - svart med struktur
Philips Momentum 5000 32M1C5500VL - LED-skärm - spel - böjd - 32" (31.5" visbar) - 2560 x 1440 QHD @ 165 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - svart med struktur 32M1C5500VL/00
Vänster vinkelFramsidanTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
32M1C5500VL/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
EnergiklassKlass F
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek32"
Bildyta31.5"
Böjd skärmJa (1500R)
PaneltypVA
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningQHD 2560 x 1440 (DisplayPort: 165 Hz, HDMI: 144 Hz)
Pixelhöjd0.2724 mm
Pixlar per tum93.24
Ljusstyrka250 cd/m²
Kontrastförhållande3000:1
HDR-formatHDR10
Färgstöd16,7 miljoner färger
Färgskala102.1% NTSC (CIE 1976), 121.6 % sRGB (CIE 1931)
Responstid4 ms (grå-till-grå), 1 ms (MPRT)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 144 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 250 kHz
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSvart med struktur
Dimensioner (BxDxH)70.9 cm x 23.9 cm x 52.7 cm - med ställ
Vikt7.83 kg
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI (HDCP 2.2)
DisplayPort 1.4 (HDCP 2.2)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarLutning
Lutningsvinkel-5/+20
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
EgenskaperPlats för säkerhetslås (kabellås säljs separat)
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)32 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)57 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)45.1 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Operativsystem erfordrasApple MacOS X, Microsoft Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 70.9 cm - djup: 9.5 cm - höjd: 42.3 cm - vikt: 6.37 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd78.2 cm
Emballagets djup22.7 cm
Emballagets höjd52.3 cm
Emballagets vikt10.36 kg
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift35 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80%