Philips Momentum 5000 27M1N5500ZA - LED-skärm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 144 Hz - Nano IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - svart med struktur
Philips Momentum 5000 27M1N5500ZA - LED-skärm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 144 Hz - Nano IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - svart med struktur 27M1N5500ZA/00
Vänster vinkelFramsidanFlera vinklarShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27M1N5500ZA/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/958737
EnergiklassKlass G
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek27"
Adaptive-Sync-teknologiAMD FreeSync Premium
Inbyggda enheterUSB 3.2 nav
PaneltypNano IPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningQHD 2560 x 1440 (DisplayPort(OC): 170 Hz, HDMI: 144 Hz)
Pixelhöjd0.2331 mm
Pixlar per tum108.79
Ljusstyrka350 cd/m²
Kontrastförhållande1000:1
Färgstöd1,07 miljarder färger
Färgskala133% sRGB (CIE 1931), 98% DCI-P3 (CIE 1976), 113% NTSC (CIE 1976), 93% Adobe RGB (CIE 1976)
Responstid1 ms (grå-till-grå), 1 ms (MPRT)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 170 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 255 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSvart med struktur
Dimensioner (BxDxH)61.4 cm x 21.2 cm x 54.9 cm - med ställ
Vikt4.8 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal5 watt
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI (HDCP 2.2)
DisplayPort 1.4 (HDCP 2.2)
Linjeutgång för ljud
USB-upstream (Typ B)
2 x USB 3.2 nedströms
2 x USB 3.2 nedströms (snabbladdning)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+20
Vridningsvinkel90
Rotationsvinkel180
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
EgenskaperPlats för säkerhetslås (kabellås säljs separat)
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
1 x USB-uppströmskabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)32 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)46 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)31.8 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.4 cm - djup: 4.3 cm - höjd: 36.3 cm - vikt: 3.4 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd78 cm
Emballagets djup22.4 cm
Emballagets höjd52.1 cm
Emballagets vikt9.74 kg
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80%