Philips Evnia 8000 49M2C8900 - OLED-monitor - spel - böjd - 49" (48.9" visbar) - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 240 Hz - 1000 cd/m² - 15000000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - texturerat vit
Philips Evnia 8000 49M2C8900 - OLED-monitor - spel - böjd - 49" (48.9" visbar) - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 240 Hz - 1000 cd/m² - 15000000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - texturerat vit 49M2C8900/00
FramsidanHöger vinkelTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
84 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
49M2C8900/00
Allmänt
Typ av bildskärmOLED-monitor / Quantum Dot OLED
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/1644071
EnergiklassKlass G
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek49"
Bildyta48.9"
Böjd skärmJa (1800R)
Inbyggda enheterKVM-växel, USB 3.2 Gen 1 hubb
USB-strömförsörjning90 watt
Bildförhållande32:9
Ursprunglig upplösningDual Quad HD 5120 x 1440 vid 240 Hz
Pixelhöjd0.233 mm
Pixlar per tum108.77
Ljusstyrka1000 cd/m²
Kontrastförhållande15000000:1
HDR-certifieringDisplayHDR 400 True Black
Färgstöd1,07 miljarder färger
Responstid0,03 ms (grå-till-grå)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 240 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 388 KHz
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, låg reflektionsbeläggning, Haze 25 %
FärgTexturerat vit
Dimensioner (BxDxH)119.5 cm x 35.9 cm x 54.4 cm - med stativ (högsta position)
Vikt13.96 kg
Ljud
TypHögtalare - kvadrofonisk
Uteffekt / kanal7.5 watt
Anslutning
GränssnittUSB-B 3.2 Gen 1 uppströms (Typ B)
2 x USB 3.2 Gen 1 nedströms med batteriladdning 1.2 (snabbladdning)
2 x USB 3.2 Gen 1 nedströms
2 x HDMI (HDCP 2.3)
DisplayPort 1.4 (HDCP 2.3)
USB-C (HDCP 2.3, DisplayPort-altläge, data, ström upp till 90 W)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+15
Vridningsvinkel40
Höjdjustering120 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
EgenskaperPlats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), 100 % återvinningsbar förpackning
Inkluderade tillbehörFjärrkontroll, VESA-fäste
Medföljande kablar1 x HDMI-kabel
1 x DisplayPort-kabel
1 x USB-uppströmskabel
USB-C till USB-C-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)30,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)65 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)85 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)163.35 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Operativsystem erfordrasApple MacOS X, Windows 8 / 8.1 / 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 119.5 cm - djup: 18.1 cm - höjd: 36.9 cm - vikt: 10.82 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd129 cm
Emballagets djup30 cm
Emballagets höjd47.5 cm
Emballagets vikt19.41 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH