Philips Evnia 8000 32M2N8900 - OLED-monitor - spel - 32" (31.5" visbar) - 3840 x 2160 4K @ 240 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - vit
Philips Evnia 8000 32M2N8900 - OLED-monitor - spel - 32" (31.5" visbar) - 3840 x 2160 4K @ 240 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - vit 32M2N8900/00
Höger vinkelVänster vinkelTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
112 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
32M2N8900/00
Allmänt
Typ av bildskärmOLED-monitor / Quantum Dot OLED
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2027103
EnergiklassKlass G
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek32"
Bildyta31.5"
Adaptive-Sync-teknologiAMD Adaptive-Sync
Inbyggda enheterKVM-växel, USB 3.2 nav
USB-strömförsörjning65 watt
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösning4K 3840 x 2160 vid 240 Hz
Pixelhöjd0.1814 mm
Pixlar per tum139.87
Ljusstyrka1000 cd/m²
Kontrastförhållande1500000:1
HDR-certifieringDisplayHDR 400 True Black
Färgstöd1,07 miljarder färger
Responstid0,03 ms (grå-till-grå)
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningAntireflex, 2H Hard Coating
FärgVit
Dimensioner (BxDxH)71.7 cm x 20 cm x 57.2 cm - med stativ (högsta position)
Vikt9.65 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal5 watt
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI
DisplayPort 1.4
USB-C (DisplayPort-altläge, data, ström upp till 65 W)
USB 3.2 Gen 1 uppströms (Typ B)
3 x USB 3.2 Gen 1 nedströms
USB 3.2 Gen 1 nedströms med batteriladdning 1.2 (snabbladdning)
Linjeutgång för ljud (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+20
Vridningsvinkel60
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Inkluderade tillbehörVESA-fäste
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
1 x USB-uppströmskabel
1 x USB-C till USB-C-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)30,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömkonsumtion (driftläge)55 W
Strömförbrukning för SDR (På-läge)55 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)60 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)130.9 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Operativsystem erfordrasApple MacOS X, Microsoft Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 71.7 cm - djup: 9.5 cm - höjd: 41.9 cm - vikt: 8.18 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd84 cm
Emballagets djup16 cm
Emballagets höjd51 cm
Emballagets vikt13.67 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH