Philips Evnia 8000 27M2N8500 - OLED-monitor - spel - 27" (26.5" visbar) - 2560 x 1440 QHD @ 360 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - vit
Philips Evnia 8000 27M2N8500 - OLED-monitor - spel - 27" (26.5" visbar) - 2560 x 1440 QHD @ 360 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - vit 27M2N8500/00
Vänster vinkelFramsidanTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
44 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27M2N8500/00
Allmänt
Typ av bildskärmOLED-monitor / Quantum Dot OLED
EnergiklassKlass G
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek27"
Bildyta26.5"
Inbyggda enheterUSB 3.2 Gen 1 hubb
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningQHD 2560 x 1440 vid 360 Hz
Pixelhöjd0.2292 mm
Pixlar per tum110.84
Ljusstyrka1000 cd/m²
Kontrastförhållande1500000:1
HDR-certifieringDisplayHDR 400 True Black
Färgstöd1,07 miljarder färger
Färgskala99% DCI-P3 (CIE 1976), 100% sRGB (CIE 1931), 120% NTSC (CIE 1976), 118% sRGB (CIE 1976)
Responstid0,03 ms (grå-till-grå)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 360 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 510 kHz
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningAntireflex, 2H Hard Coating
FärgVit
Dimensioner (BxDxH)60.93 cm x 27.45 cm x 51.37 cm - med stativ (högsta position)
Vikt7.35 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal5 watt
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI
DisplayPort 1.4
USB-B 3.2 Gen 1 uppströms
USB 3.2 Gen 1 nedströms
USB 3.2 Gen 1 nedströms (snabbladdning BC 1.2)
Hörlurar (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+20
Vridningsvinkel60
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
MTBF (genomsnittstid mellan fel)30,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)35 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)35 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)83.7 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Operativsystem erfordrasApple MacOS X, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 60.93 cm - djup: 6.1 cm - höjd: 35.77 cm - vikt: 6 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd78 cm
Emballagets djup14.1 cm
Emballagets höjd45.5 cm
Emballagets vikt11.01 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH