Philips Evnia 6000 34M2C6500 - OLED-monitor - spel - böjd - 34" - 3440 x 1440 WQHD @ 175 Hz - 1000 cd/m² - 1000000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - mörk skiffer
Philips Evnia 6000 34M2C6500 - OLED-monitor - spel - böjd - 34" - 3440 x 1440 WQHD @ 175 Hz - 1000 cd/m² - 1000000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - mörk skiffer 34M2C6500/00
Vänster vinkel
Logga in för pris
Information
0 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
34M2C6500/00
Allmänt
Typ av bildskärmOLED-monitor / Quantum Dot OLED
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/1953435
EnergiklassKlass F
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek34"
Böjd skärmJa (1800R)
Inbyggda enheterUSB 3.2 Gen 1 hubb
Bildförhållande21:9
Ursprunglig upplösningWQHD 3440 x 1440 (DisplayPort: 175 Hz, HDMI: 100 Hz)
Pixelhöjd0.2315 mm
Ljusstyrka1000 cd/m²
Kontrastförhållande1000000:1
HDR-certifieringDisplayHDR 400 True Black
Färgstöd1,07 miljarder färger
Färgskala148.8% sRGB (CIE 1931), 97.8% Adobe RGB (CIE 1976), 99.3% DCI-P3 (CIE 1976)
Responstid0,03 ms (grå-till-grå)
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningAntireflex, 2H Hard Coating
BakgrundsbelysningsteknikQuantum Dot technology
FärgMörk skiffer
Dimensioner (BxDxH)81.3 cm x 31.1 cm x 55.5 cm - med stativ (högsta position)
Vikt7.72 kg
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI
DisplayPort 1.4
Linjeingång/utgång för ljud (minijack)
USB-B 3.2 Gen 1 uppströms
USB 3.2 Gen 1
USB 3.2 Gen 1 (snabbladdning)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+20
Vridningsvinkel60
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Inkluderade tillbehörVESA-fäste
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)30.000 timme/timmar
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)31 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)35 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)98.9 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Operativsystem erfordrasMicrosoft Windows 10 / 11, Apple MacOS X
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 81.3 cm - djup: 16.4 cm - höjd: 36.7 cm - vikt: 6.15 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd90 cm
Emballagets djup22.6 cm
Emballagets höjd52.5 cm
Emballagets vikt10.64 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift35 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH