Philips Evnia 6000 27M2N6501L - OLED-monitor - spel - 27" (26.5" visbar) - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - 400 cd/m² - 1500000:1 - HDR10 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - vit
Philips Evnia 6000 27M2N6501L - OLED-monitor - spel - 27" (26.5" visbar) - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - 400 cd/m² - 1500000:1 - HDR10 - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - vit 27M2N6501L/00
Vänster vinkelFramsidanFramsidanShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
67 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27M2N6501L/00
Allmänt
Typ av bildskärmOLED-monitor / Quantum Dot OLED
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2464448
EnergiklassKlass E
Energiklass (HDR)Klass F
Diagonal storlek27"
Bildyta26.5"
Adaptive-Sync-teknologiAMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC Compatible
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningQHD 2560 x 1440 vid 240 Hz
Pixelhöjd0.2292 mm
Pixlar per tum111
Ljusstyrka400 cd/m²
Kontrastförhållande1500000:1
HDR-formatHDR10
Färgstöd1,07 miljarder färger
Färgskala99% DCI-P3, 147.5% sRGB, 98% Adobe RGB, 120% NTSC
Responstid0,03 ms (grå-till-grå)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 240 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 390 kHz
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningAntireflex, 2H Hard Coating
FärgVit
Dimensioner (BxDxH)60.9 cm x 26.1 cm x 53.1 cm - med ställ
Vikt5.98 kg
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.3)
DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.3)
Hörlurar (minijack)
USB 3.2 Gen 1 uppströms (Typ B)
USB 3.2 Gen 1 nedströms (Typ A)
USB 3.2 Gen 1 nedströms (snabbladdning)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarLutning, vridbar bas, pivot (rotation), höjd
Lutningsvinkel-5/+20
Vridningsvinkel60
Rotationsvinkel180
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
MTBF (genomsnittstid mellan fel)30,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)21 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)25 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)61.3 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraEvnia Precision Center
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 60.9 cm - djup: 6.1 cm - höjd: 35.5 cm - vikt: 4.19 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd73 cm
Emballagets djup13.9 cm
Emballagets höjd44.5 cm
Emballagets vikt8.89 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH