Philips Evnia 5000 34M2C5501A - LED-skärm - spel - böjd - 34" - 3440 x 1400 WQHD @ 180 Hz - Fast VA - 300 cd/m² - 4000:1 - DisplayHDR 400 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - vit
Philips Evnia 5000 34M2C5501A - LED-skärm - spel - böjd - 34" - 3440 x 1400 WQHD @ 180 Hz - Fast VA - 300 cd/m² - 4000:1 - DisplayHDR 400 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - vit 34M2C5501A/00
Vänster vinkelHöger vinkelTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
65 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
34M2C5501A/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2055381
EnergiklassKlass F
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek34"
Böjd skärmJa (1500R)
Adaptive-Sync-teknologiAMD FreeSync Premium
Inbyggda enheterUSB 3.2 Gen 1 hubb
PaneltypFast VA
Bildförhållande21:9
Ursprunglig upplösningWQHD 3440 x 1400 (DisplayPort: 180 Hz, HDMI: 100 Hz)
Pixelhöjd0.23175 mm
Pixlar per tum109.68
Ljusstyrka300 cd/m²
Kontrastförhållande4000:1
HDR-certifieringDisplayHDR 400
Färgstöd1,07 miljarder färger (8-bitars + FRC)
Färgskala105% NTSC (CIE 1976), 126% sRGB (CIE 1931), 95% DCI-P3 (CIE 1976), 91% Adobe RGB (CIE 1976)
Responstid1 ms (grå-till-grå), 0,5 ms (Smart MBR)
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgVit
Dimensioner (BxDxH)80.8 cm x 31.1 cm x 43.4 cm - med stativ (högsta position)
Vikt8.61 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal5 watt
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI
DisplayPort 1.4
Hörlurar (minijack)
USB 3.2 Gen 1 uppströms (Typ B)
2 x USB 3.2 Gen 1 nedströms
USB 3.2 Gen 1 nedströms (snabbladdning BC 1.2)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/20
Vridningsvinkel60
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x HDMI-kabel
1 x DisplayPort-kabel
1 x USB-uppströmskabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)31 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)72 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)47.8 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Operativsystem erfordrasApple MacOS, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 80.8 cm - djup: 6.9 cm - höjd: 36.9 cm - vikt: 6.68 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd98 cm
Emballagets djup22.6 cm
Emballagets höjd52.5 cm
Emballagets vikt11.59 kg
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH