Philips Evnia 5000 34M1C5500VA - LED-skärm - spel - böjd - 34" - 3440 x 1440 WQHD @ 165 Hz - VA - 300 cd/m² - 3000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, 2xDisplayPort - högtalare - svart
Philips Evnia 5000 34M1C5500VA - LED-skärm - spel - böjd - 34" - 3440 x 1440 WQHD @ 165 Hz - VA - 300 cd/m² - 3000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, 2xDisplayPort - högtalare - svart 34M1C5500VA/00
Vänster vinkelFramsidanTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
34M1C5500VA/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
EnergiklassKlass F
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek34"
Böjd skärmJa (1500R)
Adaptive-Sync-teknologiAMD FreeSync Premium
Inbyggda enheterUSB 3.2 Gen 1 hubb
PaneltypVA
Bildförhållande21:9
Ursprunglig upplösningWQHD 3440 x 1440 (DisplayPort: 165 Hz, HDMI: 100 Hz)
Pixelhöjd0.23175 mm
Pixlar per tum109.68
Ljusstyrka300 cd/m²
Kontrastförhållande3000:1
HDR-formatHDR10
Färgstöd16,7 miljoner färger (8-bit)
Färgskala100% NTSC (CIE 1976), 120.7% sRGB (CIE 1931)
Responstid4 ms (grått-till-grått), 1 ms (MPRT)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 165 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 250 kHz
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSvart
Dimensioner (BxDxH)80.8 cm x 30.8 cm x 61.8 cm - med stativ (högsta position)
Vikt8.56 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal5 watt
Anslutning
Gränssnitt2 x DisplayPort 1.4
2 x HDMI
Linjeutgång för ljud
2 x USB 3.2 Gen 1 nedströms
2 x USB 3.2 Gen 1 nedströms (BC 1.2)
USB-B 3.2 Gen 1 uppströms
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+20
Vridningsvinkel90
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablarHDMI-kabel
DisplayPort-kabel
USB-uppströmskabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)31 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)62 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)31.3 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
På/av-omkopplareJa
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 80.8 cm - djup: 10.7 cm - höjd: 36.6 cm - vikt: 7.05 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd98 cm
Emballagets djup22.6 cm
Emballagets höjd52.6 cm
Emballagets vikt11.5 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80%