Philips Evnia 5000 32M2C5501 - LED-skärm - spel - böjd - 32" (31.5" visbar) - 2560 x 1440 QHD @ 180 Hz - Fast VA - 3500:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - vit
Philips Evnia 5000 32M2C5501 - LED-skärm - spel - böjd - 32" (31.5" visbar) - 2560 x 1440 QHD @ 180 Hz - Fast VA - 3500:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - vit 32M2C5501/00
Vänster vinkelFramsidanFlera vinklarShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
8 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
32M2C5501/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2058845
EnergiklassKlass F
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek32"
Bildyta31.5"
Böjd skärmJa (1500R)
Adaptive-Sync-teknologiAMD Adaptive-Sync
PaneltypFast VA
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningQHD 2560 x 1440 (DisplayPort: 180 Hz, HDMI: 144 Hz)
Pixelhöjd0.2724 mm
Pixlar per tum93.24
Kontrastförhållande3500:1
HDR-formatHDR10
Färgstöd16,7 miljoner färger (8-bit)
Färgskala88% Adobe RGB, 92% DCI-P3, 120% sRGB, 106% NTSC
Responstid0.5 ms
Vertikal uppdateringshastighet48 - 180 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 270 kHz
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgVit
Dimensioner (BxDxH)70.9 cm x 31.1 cm x 59.3 cm - med stativ (högsta position)
Vikt8.17 kg
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI
DisplayPort
Linjeutgång för ljud (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarLutning, vridbar bas, höjd
Lutningsvinkel-5/+20
Vridningsvinkel60
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)32 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)62 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)31.4 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 70.9 cm - djup: 9.6 cm - höjd: 42.6 cm - vikt: 6.14 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd90 cm
Emballagets djup22.6 cm
Emballagets höjd52.7 cm
Emballagets vikt10.97 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH