Philips Evnia 5000 27M2N5901A - LED-skärm - spel - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 160 Hz - Fast IPS - 450 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - vit
Philips Evnia 5000 27M2N5901A - LED-skärm - spel - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 160 Hz - Fast IPS - 450 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - vit 27M2N5901A/00
Höger vinkelVänster vinkelFlera vinklarShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
19 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27M2N5901A/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2410753
EnergiklassKlass F
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek27"
Inbyggda enheterUSB 3.2 Gen 1 hubb
USB-strömförsörjning65 watt
PaneltypFast IPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösning4K UHD (2160p) 3840 x 2160 (DisplayPort 4K: 160 Hz, Full HD: 320 Hz; HDMI 4K: 160 Hz, Full HD: 320 Hz)
Pixelhöjd0.1554 mm
Pixlar per tum163
Ljusstyrka450 cd/m²
Kontrastförhållande1000:1
HDR-certifieringDisplayHDR 400
Färgstöd1,07 miljarder färger (8-bitars + FRC)
Färgskala90% Adobe RGB (CIE 1976), 130% sRGB (CIE 1931), 95% DCI-P3 (CIE 1976), 110% NTSC (CIE 1976)
Responstid1 ms (grå-till-grå), 0,5 ms (Smart MBR)
Vertikal uppdateringshastighet46 - 160 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 360 kHz
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgVit
Dimensioner (BxDxH)61.4 cm x 26.2 cm x 52.6 cm - med stativ (högsta position)
Vikt6.58 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal5 watt
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.3)
DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.3)
USB-C (HDCP 1.4, HDCP 2.2, DisplayPort altläge, ström upp till 65 W)
Hörlurar (minijack)
USB 3.2 Gen 1 uppströms (Typ B)
USB 3.2 Gen 1 nedströms (Typ A)
USB 3.2 Gen 1 nedströms (snabbladdning)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+20
Vridningsvinkel60
Rotationsvinkel-90/+90
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)25 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)45 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)32.5 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraEvnia Precision Center
Operativsystem erfordrasApple MacOS, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.4 cm - djup: 7.5 cm - höjd: 36.8 cm - vikt: 5.17 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd84 cm
Emballagets djup18.8 cm
Emballagets höjd47.8 cm
Emballagets vikt10.04 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80%