Philips Evnia 5000 27M2N5500 - LED-skärm - spel - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 180 Hz - Fast IPS - 500 cd/m² - 1200:1 - DisplayHDR 400 - 0.5 ms - 2xHDMI, 2xDisplayPort - mörk skiffer
Philips Evnia 5000 27M2N5500 - LED-skärm - spel - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 180 Hz - Fast IPS - 500 cd/m² - 1200:1 - DisplayHDR 400 - 0.5 ms - 2xHDMI, 2xDisplayPort - mörk skiffer 27M2N5500/00
Höger vinkelVänster vinkelTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27M2N5500/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
EnergiklassKlass E
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek27"
Adaptive-Sync-teknologiAMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC
PaneltypFast IPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningQHD 2560 x 1440 (DisplayPort: 180 Hz, HDMI: 144 Hz)
Pixelhöjd0.2331 mm
Pixlar per tum108.79
Ljusstyrka500 cd/m²
Kontrastförhållande1200:1
HDR-certifieringDisplayHDR 400
Färgstöd1,07 miljarder färger (8-bitars + FRC)
Responstid1 ms (grå-till-grå), 0.5 ms (MPRT)
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgMörk skiffer
Dimensioner (BxDxH)61.4 cm x 26.1 cm x 51.9 cm - med stativ (högsta position)
Vikt5.68 kg
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI
2 x DisplayPort 1.4
Hörlurar (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+20
Vridningsvinkel60
Rotationsvinkel-90/+90
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)21 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)52 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)29.8 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Operativsystem erfordrasApple MacOS X, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.4 cm - djup: 6 cm - höjd: 36.8 cm - vikt: 3.86 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd73 cm
Emballagets djup18.8 cm
Emballagets höjd47.8 cm
Emballagets vikt9.32 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH