Philips Evnia 5000 27M2C5500W - LED-skärm - böjd - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - VA - 400 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, 2xDisplayPort - mörk skiffer
Philips Evnia 5000 27M2C5500W - LED-skärm - böjd - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 240 Hz - VA - 400 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 1 ms - 2xHDMI, 2xDisplayPort - mörk skiffer 27M2C5500W/00
Vänster vinkelFramsidanTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27M2C5500W/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
EnergiklassKlass F
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek27"
Böjd skärmJa (1000R)
Adaptive-Sync-teknologiAMD Adaptive-Sync
Inbyggda enheterUSB 3.2 nav
PaneltypVA
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningQHD 2560 x 1440 (DisplayPort: 240 Hz, HDMI: 144 Hz)
Pixelhöjd0.2331 mm
Pixlar per tum108.79
Ljusstyrka400 cd/m²
Kontrastförhållande3000:1
HDR-certifieringDisplayHDR 400
Färgstöd16,7 miljoner färger
Färgskala98.5% NTSC, 119% sRGB
Responstid1 ms (MPRT)
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningAntireflex (25 %)
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgMörk skiffer
Dimensioner (BxDxH)60.6 cm x 23 cm x 52.7 cm - med ställ
Vikt6.25 kg
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI (HDCP 2.2)
2 x DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4)
4 x USB 3.2 nedströms (snabbladdning)
USB-upstream (Typ B)
Linjeutgång för ljud
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+20
Vridningsvinkel60
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
EgenskaperPlats för säkerhetslås (kabellås säljs separat)
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
1 x USB-uppströmskabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)30,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)26 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)56 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)25.9 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 60.6 cm - djup: 10.8 cm - höjd: 37 cm - vikt: 5 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd78.5 cm
Emballagets djup19 cm
Emballagets höjd37 cm
Emballagets vikt10.28 kg
Tillverkarens garanti
Service och support3 års garanti
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80%