Philips Evnia 5000 27M2C5201L - LED-skärm - spel - böjd - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - Fast VA - 3000:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - vit
Philips Evnia 5000 27M2C5201L - LED-skärm - spel - böjd - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - Fast VA - 3000:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - vit 27M2C5201L/00
Framsidan
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27M2C5201L/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2077826
EnergiklassKlass E
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek27"
Böjd skärmJa (1500R)
Adaptive-Sync-teknologiAMD Adaptive-Sync
PaneltypFast VA
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningFull HD (1080p) 1920 x 1080 vid 180 Hz
Pixelhöjd0.3114 mm
Pixlar per tum81.59
Kontrastförhållande3000:1
HDR-formatHDR10
Färgstöd16,7 miljoner färger
Responstid0.5 ms
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgVit
Dimensioner (BxDxH)61.1 cm x 19.7 cm x 46.8 cm - med stativ (högsta position)
Vikt4.81 kg
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI
DisplayPort
Linjeutgång för ljud (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarLutning
Lutningsvinkel-5/+20
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
EgenskaperTexturerad finish, plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat)
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
Standarder som följsHDCP 1.4, HDCP 2.2, Plug and Play, DDC/CI, RoHS
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)21 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)35 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)20.8 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.1 cm - djup: 9.03 cm - höjd: 37 cm - vikt: 4.22 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd73 cm
Emballagets djup16.1 cm
Emballagets höjd44.5 cm
Emballagets vikt7.72 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH