Philips Evnia 5000 27M2C5200W - LED-skärm - spel - böjd - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - Fast VA - 300 cd/m² - 4000:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - mörk skiffer
Philips Evnia 5000 27M2C5200W - LED-skärm - spel - böjd - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - Fast VA - 300 cd/m² - 4000:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - mörk skiffer 27M2C5200W/00
Vänster vinkelFramsidanFramsidanShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27M2C5200W/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/1992523
EnergiklassKlass E
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek27"
Böjd skärmJa (1500R)
PaneltypFast VA
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningFull HD (1080p) 1920 x 1080 (DisplayPort: 280 Hz, HDMI: 180 Hz)
Pixelhöjd0.3114 mm
Pixlar per tum81.68
Ljusstyrka300 cd/m²
Kontrastförhållande4000:1
HDR-formatHDR10
Färgstöd1,07 miljarder färger
Färgskala108% NTSC (CIE 1976), 121% sRGB (CIE 1931)
Responstid0,3 ms (MPRT), 1 ms (grå-till-grå)
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningAntireflex (25 %)
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgMörk skiffer
Dimensioner (BxDxH)61.1 cm x 24.7 cm x 52.8 cm - med stativ (högsta position)
Vikt5.79 kg
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI
DisplayPort 1.4
Linjeutgång för ljud (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarLutning, höjd, vridbar bas
Lutningsvinkel-5/+20
Vridningsvinkel60
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)30,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömkonsumtion (driftläge)21 W
Strömförbrukning för SDR (På-läge)21 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)40 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)22.4 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Operativsystem erfordrasApple MacOS X, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.1 cm - djup: 9 cm - höjd: 36.9 cm - vikt: 3.97 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd78.5 cm
Emballagets djup18.8 cm
Emballagets höjd48 cm
Emballagets vikt9.15 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH