Philips Evnia 3000 32M2C3500L - LED-skärm - spel - böjd - 32" (31.5" visbar) - 2560 x 1440 QHD @ 180 Hz - Fast VA - 300 cd/m² - 3500:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - träkol
Philips Evnia 3000 32M2C3500L - LED-skärm - spel - böjd - 32" (31.5" visbar) - 2560 x 1440 QHD @ 180 Hz - Fast VA - 300 cd/m² - 3500:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - träkol 32M2C3500L/00
Höger vinkelVänster vinkelOvansidanShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
8 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
32M2C3500L/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
EnergiklassKlass F
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek32"
Bildyta31.5"
Böjd skärmJa (1500R)
Adaptive-Sync-teknologiAMD FreeSync Premium
PaneltypFast VA
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningQHD 2560 x 1440 (DisplayPort: 180 Hz, HDMI: 144 Hz)
Pixelhöjd0.2724 mm
Pixlar per tum93.24
Ljusstyrka300 cd/m²
Kontrastförhållande3500:1
HDR-formatHDR10
Färgstöd16,7 miljoner färger
Färgskala106% NTSC (CIE 1976), 120% sRGB (CIE 1931)
Responstid1 ms (grå-till-grå), 0.5 ms (MPRT)
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgTräkol
Dimensioner (BxDxH)70.9 cm x 25 cm x 51.9 cm - med stativ (högsta position)
Vikt6.85 kg
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI
DisplayPort 1.4
Linjeingång/utgång för ljud (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarLutning
Lutningsvinkel-5/+20
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)31 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)62 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)33.8 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Operativsystem erfordrasApple MacOS X, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 70.9 cm - djup: 9.6 cm - höjd: 46.2 cm - vikt: 6.02 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd78 cm
Emballagets djup18.8 cm
Emballagets höjd52 cm
Emballagets vikt9.03 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH