Philips Evnia 3000 27M2N3501PA - LED-skärm - spel - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 260 Hz - IPS - 1000:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - vit
Philips Evnia 3000 27M2N3501PA - LED-skärm - spel - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 260 Hz - IPS - 1000:1 - HDR10 - 0.3 ms - 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - vit 27M2N3501PA/00
Höger vinkelVänster vinkelTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
63 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27M2N3501PA/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
EnergiklassKlass F
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek27"
Adaptive-Sync-teknologiVESA Adaptive-Sync
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningQHD 2560 x 1440 (DisplayPort(OC): 260 Hz, HDMI: 144 Hz)
Pixelhöjd0.2331 mm
Pixlar per tum109
Kontrastförhållande1000:1
HDR-formatHDR10
Färgstöd1,07 miljarder färger (8-bitars + FRC)
Färgskala90% Adobe RGB, 95% DCI-P3, 120% sRGB, 105% NTSC
Responstid0,3 ms (Smart MBR)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 260 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 400 kHz
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgVit
Dimensioner (BxDxH)61.4 cm x 26.1 cm x 51.9 cm - med stativ (högsta position)
Vikt5.66 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal2 watt
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.3)
DisplayPort (HDCP 1.4, HDCP 2.3)
Linjeutgång för ljud (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+20
Vridningsvinkel60
Rotationsvinkel180
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
Standarder som följsPlug and Play, DDC/CI, RoHS
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)25 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)35 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)35 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraEvnia Precision Center
Operativsystem erfordrasMicrosoft Windows 10 / 11, Apple MacOS
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.4 cm - djup: 6 cm - höjd: 36.8 cm - vikt: 3.88 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd73 cm
Emballagets djup13.9 cm
Emballagets höjd45.5 cm
Emballagets vikt8.39 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH