Philips Evnia 3000 27M2N3200A - LED-skärm - spel - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - träkol
Philips Evnia 3000 27M2N3200A - LED-skärm - spel - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - träkol 27M2N3200A/00
Vänster vinkelFramsidanTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27M2N3200A/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/1909394
EnergiklassKlass E
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek27"
Adaptive-Sync-teknologiAMD Adaptive-Sync
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningFull HD (1080p) 1920 x 1080 vid 180 Hz
Pixelhöjd0.31125 mm
Pixlar per tum81.59
Ljusstyrka300 cd/m²
Kontrastförhållande1000:1
HDR-formatHDR10
Färgstöd16,7 miljoner färger
Färgskala95% DCI-P3 (CIE 1976), 128% sRGB (CIE 1931), 90% Adobe RGB (CIE 1976)
Responstid0.5 ms (MPRT), 1 ms (grå-till-grå)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 180 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 200 kHz
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgTräkol
Dimensioner (BxDxH)61.4 cm x 26.1 cm x 51.9 cm - med stativ (högsta position)
Vikt5.82 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal2 watt
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI (HDCP 2.2)
DisplayPort 1.4 (HDCP 2.2)
Linjeutgång för ljud (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+20
Vridningsvinkel60
Rotationsvinkel180
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)21 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)35 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)27.4 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.4 cm - djup: 6 cm - höjd: 36.8 cm - vikt: 4 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd73 cm
Emballagets djup18.8 cm
Emballagets höjd47.8 cm
Emballagets vikt9.46 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80%