Philips Evnia 3000 27M1N3200ZS - LED-skärm - spel - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 165 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1100:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - svart med struktur
Philips Evnia 3000 27M1N3200ZS - LED-skärm - spel - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 165 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1100:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - svart med struktur 27M1N3200ZS/00
Vänster vinkelFramsidanTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27M1N3200ZS/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
EnergiklassKlass E
Diagonal storlek27"
Adaptive-Sync-teknologiAMD FreeSync Premium
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningFull HD (1080p) 1920 x 1080 vid 165 Hz
Pixelhöjd0.3114 mm
Pixlar per tum81.59
Ljusstyrka250 cd/m²
Kontrastförhållande1100:1
Färgstöd16,7 miljoner färger
Färgskala107% NTSC (CIE 1976), 122% sRGB (CIE 1931), 90.4% Adobe RGB (CIE 1976)
Responstid4 ms (grå-till-grå), 1 ms (MPRT)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 165 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 200 kHz
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSvart med struktur
Dimensioner (BxDxH)61.2 cm x 19.3 cm x 44.9 cm - med stativ (högsta position)
Vikt5.15 kg
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI (HDCP 2.2)
DisplayPort 1.2 (HDCP 2.2)
Linjeutgång för ljud
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarLutning
Lutningsvinkel-5/+20
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
EgenskaperPlats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), 100 % återvinningsbar förpackning
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)21 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)28.2 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Operativsystem erfordrasApple MacOS X, Microsoft Windows 7 / 8 / 8.1 / 10
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.2 cm - djup: 5.5 cm - höjd: 36.5 cm - vikt: 3.7 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd78 cm
Emballagets djup18.6 cm
Emballagets höjd52.5 cm
Emballagets vikt9.28 kg
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH