Philips Evnia 3000 24M2N3200S - LED-skärm - spel - 24" (23.8" visbar) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - träkol
Philips Evnia 3000 24M2N3200S - LED-skärm - spel - 24" (23.8" visbar) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - träkol 24M2N3200S/00
FramsidanTillbakaTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
24M2N3200S/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/1944969
EnergiklassKlass E
Energiklass (HDR)Klass F
Diagonal storlek24"
Bildyta23.8"
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningFull HD (1080p) 1920 x 1080 vid 180 Hz
Pixelhöjd0.2745 mm
Pixlar per tum93
Ljusstyrka300 cd/m²
Kontrastförhållande1000:1
HDR-formatHDR10
Färgstöd16,7 miljoner färger
Färgskala93% DCI-P3 (CIE1976), 113% NTSC (CIE 1976), 126% sRGB (CIE 1931), 110% Adobe RGB (CIE 1976)
Responstid0.5 ms (MPRT), 1 ms (grå-till-grå)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 180 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 200 kHz
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgTräkol
Dimensioner (BxDxH)54 cm x 19.5 cm x 43.3 cm - med ställ
Vikt3.38 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal2 watt
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI (HDCP 2.2)
DisplayPort 1.4 (HDCP 2.2)
Linjeutgång för ljud (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarLutning
Lutningsvinkel-5/+20
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömkonsumtion (driftläge)18 W
Strömförbrukning för SDR (På-läge)18 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)22 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)18.7 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Mått och vikt
Mått och vikt (komponenter)Med ställ - bredd: 54 cm - djup: 19.5 cm - höjd: 43.3 cm - vikt: 3.38 kg
Utan ställ - bredd: 54 cm - djup: 5.5 cm - höjd: 32.5 cm - vikt: 2.77 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd61 cm
Emballagets djup12.6 cm
Emballagets höjd39.5 cm
Emballagets vikt5.51 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80%