Philips Brilliance 7000 27B1U7903 - LED-skärm - 27" - 3840 x 2160 4K @ 75 Hz - IPS - 1400 cd/m² - 1300:1 - DisplayHDR 1400 - 4 ms - Thunderbolt 4, 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - svart
Philips Brilliance 7000 27B1U7903 - LED-skärm - 27" - 3840 x 2160 4K @ 75 Hz - IPS - 1400 cd/m² - 1300:1 - DisplayHDR 1400 - 4 ms - Thunderbolt 4, 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - svart 27B1U7903/00
Höger vinkelVänster vinkelTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27B1U7903/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
EnergiklassKlass G
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek27"
Inbyggda enheterGigabit Ethernet-nätverksadapter, USB 3.2/Thunderbolt 4-hubb
USB-strömförsörjning90 watt
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösning4K 3840 x 2160 (DisplayPort: 60 Hz, HDMI: 60 Hz, Thunderbolt 4: 75 Hz)
Pixelhöjd0.1554 mm
Pixlar per tum163
Ljusstyrka1400 cd/m²
Kontrastförhållande1300:1
HDR-certifieringDisplayHDR 1400
Färgstöd1,07 miljarder färger
Responstid4 ms (grå-till-grå)
Vertikal uppdateringshastighet23 - 75 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 140 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikMini LED-bakgrundsbelysning
FärgSvart
Dimensioner (BxDxH)61.3 cm x 20.4 cm x 51.5 cm - med stativ (högsta position)
Vikt9.43 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal3 watt
Anslutning
GränssnittDisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
Thunderbolt 4 uppströms (ström upp till 90W)
Thunderbolt 4 nedströms (ström upp till 15W)
3 x USB 3.2 nedströms
USB 3.2 nedströms (BC 1.2)
Nätverk (RJ-45)
Linjeutgång för ljud
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+15
Vridningsvinkel90
Rotationsvinkel180
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablarHDMI-kabel
DisplayPort-kabel
Thunderbolt 4-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)65 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)80 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)74 watt
Strömkonsumtionsställ med0.3 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0 watt
På/av-omkopplareJa
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.3 cm - djup: 6.8 cm - höjd: 36.9 cm - vikt: 7.02 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd73.5 cm
Emballagets djup28.5 cm
Emballagets höjd42.3 cm
Emballagets vikt14.46 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH