Philips 75BDL4050Q - 75" Diagonal klass (74.5" visbar) - 4050 Series LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - digital skyltning - Android - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160
Philips 75BDL4050Q - 75" Diagonal klass (74.5" visbar) - 4050 Series LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - digital skyltning - Android - 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 75BDL4050Q/00
Logga in för pris
Information
6 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
75BDL4050Q/00
Allmänt
Typ av produktLED-bakgrundsbelyst, platt LCD-skärm
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2247597
EnergiklassKlass D
Strömförbrukning för SDR (På-läge)80 kWh/1 000 h
Diagonalklass75"
Diagonalstorlek74.5"
Kommersiell användningJa - digital skyltning
Serie4050 Series
PlattformAndroid
OperativsystemAndroid OS 10
TV-tunerIngen mottagare
TV-mottagaravkänningNej
VideogränssnittHDMI
HDMI-portskvantitet2 portar
PC-gränssnittDVI
LägenStående läge, liggande läge, Mosaikläge (3 x 3)
BildförbättringarDynamisk kontrastförbättring, progressiv skanning
DimensionerUtan ställ
Bredd168.35 cm
Djup6.95 cm
Höjd96.17 cm
Vikt35.75 kg
Display
LCD-skärmteknikADS
Pixelhöjd0.4296 mm
Färgstöd1.070.000.000 färger
Upplösning3840 x 2160
Visningsformat4K UHD (2160p)
Bildkvot16:9
Rampris och förhöjningsteknologi60 Hz Refresh Rate
LCD-teknik för bakgrundsbelysningLED-bakgrundsbelysning
Beläggning25 % ljusspridning
Bildkontrastförhållande1200:1
Dynamisk kontrast500000:1
Ljusstyrka500 cd/m²
Bildvinkel178 grader
Bildvinkel (vertikal)178 grader
Neddragskompensation3:2, 2:2
Svarstid8 ms
Bakgrundsbelysningens livslängd50,000 timme/timmar
Kommersiella funktionerStöd för OPS (Open Pluggable Standard), PPDS Wave
Driftstimmar / dagar24 / 7
EgenskaperDaisy Chain
Ställ och hållare
Monteringsgränssnitt för platt bildskärm600 x 400 mm
Överensstämmer med VESAJa
Mediespelare
Videoformat som stödsMPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, H.264, H.263, H.265, VP9, VP8
Ljudformat som stödsMP3, AAC, HE-AAC
Bildformat som stödsBMP, PNG, JPEG, WebP
Minneskort som stödsmicroSD
USB-portJa
Antal USB-portar4
KonfigurationARM Cortex-A55 Quad-Core - 3 GB - 16 GB - Mali G52 MC1
Fjärrkontroll
TypFjärrkontroll
Batteriets formfaktorAAA-typ
Batteri ingårJa
Ljudsystem
Högtalarsystem2 högtalare
Uteffekt / total20 Watt
Högtalare2 x högtalare - 10 Watt
Nätverks- och Internet-multimedia
AnknytningsbarhetLAN
LAN-protokollEthernet
Anslut och delaSkärmdelning
Anslutningar
AnslutningstypLinjeutgång för ljud
2 x HDMI
2 x USB 2.0
DVI-I-ingång
2 x USB 3.0
Linjeingång för ljud
LAN
RS-232C in-/utgång
Infraröd in-/utgång
Diverse
Inkluderade tillbehörSkruvar, logotypemblem, USB-skydd
Medföljande kablarRS-232-kedjekabel
RS232-kabel
Standarder som följsPlug and Play, FCC klass A-certifierad, UL, VCCI, CB, RoHS, GDPR
Hållbarhetsinformation
ENERGY STAR-certifieradJa
Strömtillförsel
NätdelNätaggregat
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömkonsumtionsställ med0.5 Watt
FunktionerSmartström
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH (non-condensing)