Philips 49B2U6903CH - 6000 Series - LED-skärm - böjd - 49" (48.8" visbar) - 5120 x 1440 SuperWide @ 100 Hz - VA - 500 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 4 ms - Thunderbolt 4, 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - silver
Philips 49B2U6903CH - 6000 Series - LED-skärm - böjd - 49" (48.8" visbar) - 5120 x 1440 SuperWide @ 100 Hz - VA - 500 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 4 ms - Thunderbolt 4, 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - silver 49B2U6903CH/00
FramsidanFramsidanVänster vinkelShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
50 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
49B2U6903CH/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
EnergiklassKlass F
Diagonal storlek49"
Bildyta48.8"
Böjd skärmJa (1800R)
Inbyggda enheterUSB 3.2 Gen 2/USB-C-hubb
USB-strömförsörjning100 watt
PaneltypVA
Bildförhållande32:9
Ursprunglig upplösningSuperWide 5120 x 1440 (DisplayPort: 100 Hz, HDMI: 60 Hz, Thunderbolt 4: 75 Hz)
Pixelhöjd0.2328 mm
Pixlar per tum109
Ljusstyrka500 cd/m²
Kontrastförhållande3000:1 / 80000000:1 (dynamisk)
HDR-certifieringDisplayHDR 400
Färgstöd1,07 miljarder färger
Färgskala119% sRGB (CIE 1931), 97% NTSC (CIE 1976)
Responstid4 ms (grå-till-grå)
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSilver
Dimensioner (BxDxH)119.3 cm x 26.8 cm x 58.6 cm - med stativ (högsta position)
Vikt15.45 kg
Inbyggd webbkamera
Sensorupplösning5 Megapixel
Ljudingång
TypMikrofon
MikrofonegenskaperBrusreducering
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal5 watt
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI
DisplayPort 1.4
Linjeingång/utgång för ljud (minijack)
Thunderbolt 4 uppströms (data, power up to 100W)
USB-C 3,2 Gen 2 uppström (endast data)
Thunderbolt 4 nedströms (ström upp till 15 W)
3 x USB 3.2 Gen 2 nedströms
USB 3.2 Gen 2 nedströms (snabbladdning BC 1.2)
USB-C 3.2 Gen 2 nedströms (ström upp till 45 W)
LAN (RJ-45)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+15
Vridningsvinkel60
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Inkluderade tillbehörHörlurskrok
Medföljande kablar1 x HDMI-kabel
1 x DisplayPort-kabel
1 x Thunderbolt 4-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning (typisk)41.85 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.5 watt
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Operativsystem erfordrasApple MacOS X, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 119.3 cm - djup: 16.4 cm - höjd: 11.82 cm
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd129 cm
Emballagets djup47.5 cm
Emballagets höjd30 cm
Emballagets vikt19.54 kg
Hållbarhetsinformation
ENERGY STAR-certifieradJa
ENERGY STAR-version8.0
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH