Philips 49B2U6900CH - 6000 Series - LED-skärm - böjd - USB - 49" (48.8" visbar) - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 75 Hz - VA - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort, 2xUSB-C - högtalare - svart textil
Philips 49B2U6900CH - 6000 Series - LED-skärm - böjd - USB - 49" (48.8" visbar) - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 75 Hz - VA - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort, 2xUSB-C - högtalare - svart textil 49B2U6900CH/00
FramsidanHöger vinkelVänster vinkelShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
149 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
49B2U6900CH/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/1768376
EnergiklassKlass F
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek49"
Bildyta48.8"
Böjd skärmJa
Adaptive-Sync-teknologiAMD Adaptive-Sync
USB-strömförsörjning100 watt
PaneltypVA
Bildförhållande32:9
Ursprunglig upplösningDual Quad HD 5120 x 1440 vid 75 Hz
Pixelhöjd0.2328 mm
Pixlar per tum109
Ljusstyrka450 cd/m²
Kontrastförhållande3000:1 / 80000000:1 (dynamisk)
HDR-certifieringDisplayHDR 400
Färgstöd1,07 miljarder färger (8-bitars + FRC)
Färgskala119% sRGB, 97% NTSC
Responstid4 ms (grå-till-grå)
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSvart textil
Dimensioner (BxDxH)119.3 cm x 26.8 cm x 58.3 cm - med stativ (högsta position)
Vikt15.21 kg
Inbyggd webbkamera
Sensorupplösning5 Megapixel
Ljudingång
TypMikrofon
MikrofonegenskaperBrusreducering
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal5 watt
KVM
Tangentbords-/musgränssnittUSB
Anslutning
GränssnittDisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
2 x HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
2 x USB-C uppström (HDCP 1,4, HDCP 2,2, DisplayPort altläge, ström upp till 100 W)
USB-C 3.2 nedströms (ström upp till 15 W)
3 x USB
USB (snabbladdning BC 1.2)
Hörlurs-/mikrofonkontakt (minijack)
LAN (RJ-45)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+15
Vridningsvinkel60
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
EgenskaperPlats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), 100 % återvinningsbar förpackning
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömkonsumtion (driftläge)43 W
Strömförbrukning för SDR (På-läge)43 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)93 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)48.1 watt
Strömkonsumtionsställ med0.3 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0 watt
På/av-omkopplareJa
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 119.3 cm - djup: 16.4 cm - höjd: 37.3 cm - vikt: 11.58 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd129 cm
Emballagets djup30 cm
Emballagets höjd47.5 cm
Emballagets vikt19.38 kg
Hållbarhetsinformation
ENERGY STAR-certifieradJa
ENERGY STAR-version8.0
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH