Philips 49B2U5900CH - 5000 Series - LED-skärm - böjd - USB - 49" (48.8" visbar) - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 75 Hz - VA - 400 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - svart
Philips 49B2U5900CH - 5000 Series - LED-skärm - böjd - USB - 49" (48.8" visbar) - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 75 Hz - VA - 400 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - svart 49B2U5900CH/00
Höger vinkelVänster vinkelVänster vinkelShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
29 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
49B2U5900CH/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
EnergiklassKlass F
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek49"
Bildyta48.8"
Böjd skärmJa
Adaptive-Sync-teknologiAMD Adaptive-Sync
Inbyggda enheterKVM-växel, Gigabit Ethernet-nätverksadapter, uppfällbar webbkamera
USB-strömförsörjning100 Watt
PaneltypVA
Bildförhållande32:9
Ursprunglig upplösningDual Quad HD 5120 x 1440 vid 75 Hz
Pixelhöjd0.2328 mm
Pixlar per tum109
Ljusstyrka400 cd/m²
Kontrastförhållande3000:1 / 80000000:1 (dynamisk)
HDR-certifieringDisplayHDR 400
Färgstöd1,07 miljarder färger
Färgskala119% sRGB, 97% NTSC
Responstid4 ms (grå-till-grå)
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
OSD-språkMultilingual
FärgSvart
Dimensioner (BxDxH)119.3 cm x 26.8 cm x 58.6 cm - med stativ (högsta position)
Vikt15.21 kg
Inbyggd webbkamera
Sensorupplösning5 Megapixel
EgenskaperLED-indikator, ansiktsigenkänning för Windows Hello, kompatibel med Windows Hello
Ljudingång
TypMikrofon
MikrofonegenskaperBrusreducering
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal3 Watt
KVM
Tangentbords-/musgränssnittUSB
Anslutning
GränssnittDisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
2 x HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
USB-C uppström (HDCP 1,4, HDCP 2,2, DisplayPort altläge, ström upp till 100 W)
USB-C 3.2 nedströms (ström upp till 15 W)
USB-B 3.2 Gen 1 uppströms
2 x USB 3.2 Gen 1 nedströms
Hörlurs-/mikrofonkontakt (minijack)
LAN (RJ-45)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+15
Vridningsvinkel60
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
EgenskaperPlats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), texturerad finish
Medföljande kablar1 x HDMI-kabel
1 x DisplayPort-kabel
1 x USB-C till USB-C-/USB-A-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)43 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)82 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)46.1 Watt
Strömkonsumtionsställ med0.8 Watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0 Watt
På/av-omkopplareJa
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 119.3 cm - djup: 16.4 cm - höjd: 37.3 cm - vikt: 11.58 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd129 cm
Emballagets djup30 cm
Emballagets höjd47.5 cm
Emballagets vikt19.38 kg
Hållbarhetsinformation
ENERGY STAR-certifieradJa
ENERGY STAR-version8.0
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH