Philips 49B2U5900C - LED-skärm - böjd - 49" (48.8" visbar) - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 75 Hz - VA - 400 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - silver, träkol
Philips 49B2U5900C - LED-skärm - böjd - 49" (48.8" visbar) - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 75 Hz - VA - 400 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - silver, träkol 49B2U5900C/00
Höger vinkelVänster vinkelFlera vinklarShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
282 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
49B2U5900C/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
EnergiklassKlass F
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek49"
Bildyta48.8"
Böjd skärmJa (1800R)
Inbyggda enheterKVM-växel, Gigabit Ethernet-nätverksadapter, USB-C hub
USB-strömförsörjning100 watt
PaneltypVA
Bildförhållande32:9
Ursprunglig upplösningDual Quad HD 5120 x 1440 vid 75 Hz
Pixelhöjd0.2328 mm
Pixlar per tum109
Ljusstyrka400 cd/m²
Kontrastförhållande3000:1
HDR-certifieringDisplayHDR 400
Färgstöd1,07 miljarder färger
Färgskala119% sRGB, 97% NTSC
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSilver, träkol
Dimensioner (BxDxH)119.3 cm x 26.8 cm x 58.3 cm - med stativ (högsta position)
Vikt15.3 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal3 watt
Anslutning
GränssnittDisplayPort 1.4
2 x HDMI
USB-C (ström upp till 100W)
USB-C (ström upp till 15 W)
USB-B uppströms
2 x USB (Typ A)
Hörlurs-/mikrofonkontakt (minijack)
LAN (RJ-45)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+15
Vridningsvinkel60
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x HDMI-kabel
1 x DisplayPort-kabel
1 x USB-C till USB-C-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)42 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)82 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)52.27 watt
Strömkonsumtionsställ med0.3 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
På/av-omkopplareJa
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Operativsystem erfordrasApple MacOS, Windows 8 / 8.1 / 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 119.3 cm - djup: 16.4 cm - höjd: 37.3 cm - vikt: 11.67 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd129 cm
Emballagets djup30 cm
Emballagets höjd47.5 cm
Emballagets vikt22.7 kg
Hållbarhetsinformation
TCO-certifieradTCO Certified Edge Displays, TCO-certifierad, generation 10, för displayer
ENERGY STAR-certifieradJa
ENERGY STAR-version8.0
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 5 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH