Philips 45B1U6900C - LED-skärm - böjd - 45" (44.5" visbar) - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 75 Hz - VA - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - svart
Philips 45B1U6900C - LED-skärm - böjd - 45" (44.5" visbar) - 5120 x 1440 Dual Quad HD @ 75 Hz - VA - 450 cd/m² - 3000:1 - DisplayHDR 400 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - svart 45B1U6900C/00
FramsidanHöger vinkelVänster vinkelShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
86 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
45B1U6900C/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/1406043
EnergiklassKlass G
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek45"
Bildyta44.5"
Böjd skärmJa (1500R)
Inbyggda enheterKVM-växel, Gigabit Ethernet-nätverksadapter, USB 3.2 Gen 2 hub
USB-strömförsörjning100 watt
PaneltypVA
Bildförhållande32:9
Ursprunglig upplösningDual Quad HD 5120 x 1440 vid 75 Hz
Pixelhöjd0.2124 mm
Pixlar per tum120
Ljusstyrka450 cd/m²
Kontrastförhållande3000:1 / 80000000:1 (dynamisk)
HDR-certifieringDisplayHDR 400
Färgstöd16,7 miljoner färger (8-bit)
Färgskala107% NTSC, 123% sRGB
Responstid4 ms (grå-till-grå)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 75 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 114 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 2H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
OSD-språkMultilingual
FärgSvart
Dimensioner (BxDxH)108.5 cm x 23.8 cm x 51.5 cm - med stativ (högsta position)
Vikt12.81 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal5 watt
Anslutning
GränssnittDisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
2 x HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
USB-C uppström (HDCP 1,4, HDCP 2,2, DisplayPort altläge, ström upp till 100 W)
USB-C 3.2 Gen 2 nedströms (ström upp till 15 W)
3 x USB 3.2 Gen 2 nedströms
USB 3.2 Gen 2 nedströms (BC 1.2)
Linjeingång/utgång för ljud (minijack)
LAN (RJ-45)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+30
Vridningsvinkel90
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
EgenskaperPlats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), texturerad finish
Medföljande kablar1 x HDMI-kabel
1 x DisplayPort-kabel
1 x USB-C till USB-C-/USB-A-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömkonsumtion (driftläge)58 W
Strömförbrukning för SDR (På-läge)58 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)77 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)46.3 watt
Strömkonsumtionsställ med0.3 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0 watt
På/av-omkopplareJa
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 108.5 cm - djup: 15.8 cm - höjd: 33.7 cm - vikt: 9.75 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd118 cm
Emballagets djup23.5 cm
Emballagets höjd53.5 cm
Emballagets vikt17.11 kg
Hållbarhetsinformation
TCO-certifieradTCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9
ENERGY STAR-certifieradJa
ENERGY STAR-version8.0
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH