Philips 40B1U5601H - 5000 Series - LED-skärm - 40" (39.53" visbar) - 3440 x 1440 UWQHD @ 120 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1200:1 - HDR10 - 4 ms - HDMI, DisplayPort, 2xUSB-C - högtalare - svart
Philips 40B1U5601H - 5000 Series - LED-skärm - 40" (39.53" visbar) - 3440 x 1440 UWQHD @ 120 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1200:1 - HDR10 - 4 ms - HDMI, DisplayPort, 2xUSB-C - högtalare - svart 40B1U5601H/00
FramsidanHöger vinkelVänster vinkelShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
85 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
40B1U5601H/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/1389949
EnergiklassKlass G
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek40"
Bildyta39.53"
KedjekopplingJa
Inbyggda enheterKVM-växel, Gigabit Ethernet-nätverksadapter, USB 3.2 Gen 2 hub, webbkamera
USB-strömförsörjning100 watt
PaneltypIPS
Bildförhållande21:9
Ursprunglig upplösningUWQHD 3440 x 1440 (DisplayPort: 120 Hz, HDMI: 100 Hz, USB-C: 120 Hz)
Pixelhöjd0.26925 mm
Pixlar per tum94
Ljusstyrka300 cd/m²
Kontrastförhållande1200:1 / 50000000:1 (dynamisk)
HDR-formatHDR10
Färgstöd16,7 miljoner färger (8-bit)
Färgskala102% NTSC (CIE 1976), 121% sRGB (CIE 1931)
Responstid4 ms (grå-till-grå)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 120 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 190 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
OSD-språkMultilingual
FärgSvart
Dimensioner (BxDxH)94.4 cm x 28 cm x 62.8 cm - med stativ (högsta position)
Vikt14.12 kg
Inbyggd webbkamera
Sensorupplösning5 Megapixel
EgenskaperLED-indikator, ansiktsigenkänning för Windows Hello, kompatibel med Windows Hello
Ljudingång
TypMikrofon
MikrofonegenskaperBrusreducering
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal5 watt
Anslutning
GränssnittDisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
2 x USB-C uppström (HDCP 1,4, HDCP 2,2, DisplayPort altläge, ström upp till 100 W)
USB-C 3.2 Gen 2 nedströms (ström upp till 15 W)
3 x USB 3.2 Gen 2 nedströms
USB 3.2 Gen 2 nedströms (BC 1.2)
Linjeingång/utgång för ljud (minijack)
LAN (RJ-45)
DisplayPort-utmatning (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+30
Vridningsvinkel360
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
EgenskaperPlats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), texturerad finish
Medföljande kablarHDMI-kabel
DisplayPort-kabel
USB-C till USB-C-/USB-A-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömkonsumtion (driftläge)40.2 W
Strömförbrukning för SDR (På-läge)41 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)60 kWh/1 000 h
Strömkonsumtionsställ med0.4 watt
På/av-omkopplareJa
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 94.4 cm - djup: 5.4 cm - höjd: 41.9 cm - vikt: 9.9 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd107 cm
Emballagets djup22.6 cm
Emballagets höjd50.7 cm
Emballagets vikt17.83 kg
Hållbarhetsinformation
TCO-certifieradTCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9
ENERGY STAR-certifieradJa
ENERGY STAR-version8.0
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH