Philips 40B1U5600 - 5000 Series - LED-skärm - USB - 40" (39.53" visbar) - 3440 x 1440 WQHD @ 120 Hz - IPS - 500 cd/m² - 1200:1 - DisplayHDR 400 - 4 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - svart
Philips 40B1U5600 - 5000 Series - LED-skärm - USB - 40" (39.53" visbar) - 3440 x 1440 WQHD @ 120 Hz - IPS - 500 cd/m² - 1200:1 - DisplayHDR 400 - 4 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - svart 40B1U5600/00
FramsidanHöger vinkelVänster vinkelShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
40B1U5600/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
EnergiklassKlass F
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek40"
Bildyta39.53"
Inbyggda enheterKVM-växel, USB 3.2 Gen 1/USB-C-nav
USB-strömförsörjning100 watt
PaneltypIPS
Bildförhållande21:9
Ursprunglig upplösningWQHD 3440 x 1440 (DisplayPort: 120 Hz, HDMI: 100 Hz, USB-C: 120 Hz)
Pixelhöjd0.26925 mm
Pixlar per tum94
Ljusstyrka500 cd/m²
Kontrastförhållande1200:1 / 50000000:1 (dynamisk)
HDR-certifieringDisplayHDR 400
Färgstöd16,7 miljoner färger (8-bit)
Färgskala102% NTSC (CIE 1976), 121% sRGB (CIE 1931)
Responstid4 ms (grå-till-grå)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 120 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 190 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSvart
Dimensioner (BxDxH)94.4 cm x 28 cm x 62.8 cm - med stativ (högsta position)
Vikt13.94 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal5 watt
KVM
Tangentbords-/musgränssnittUSB
Anslutning
GränssnittDisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
USB-C uppström (HDCP 1,4, HDCP 2,2, DisplayPort altläge, ström upp till 100 W)
USB-B 3.2 Gen 1 uppströms
3 x USB 3.2 Gen 1 nedströms
USB 3.2 Gen 1 nedströms (BC 1.2)
USB-C 3.2 Gen 1 nedströms (ström upp till 15W)
Linjeutgång för ljud
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+30
Vridningsvinkel360
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablarHDMI-kabel
DisplayPort-kabel
USB-C till USB-C-/USB-A-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömkonsumtion (driftläge)39 W
Strömförbrukning för SDR (På-läge)70 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)36 watt
Strömkonsumtionsställ med0.4 watt
På/av-omkopplareJa
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 94.4 cm - djup: 5.4 cm - höjd: 41.9 cm - vikt: 9.72 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd107 cm
Emballagets djup22.6 cm
Emballagets höjd50.7 cm
Emballagets vikt17.65 kg
Hållbarhetsinformation
TCO-certifieradTCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9
ENERGY STAR-certifieradJa
ENERGY STAR-version8.0
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH