Philips 32B1U3900 - 3000 Series - LED-skärm - 32" (31.5" visbar) - 3840 x 2160 4K @ 60 Hz - VA - 350 cd/m² - 3500:1 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - svart
Philips 32B1U3900 - 3000 Series - LED-skärm - 32" (31.5" visbar) - 3840 x 2160 4K @ 60 Hz - VA - 350 cd/m² - 3500:1 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - svart 32B1U3900/00
Höger vinkelVänster vinkelFlera vinklarShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
133 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
32B1U3900/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2086554
EnergiklassKlass F
Diagonal storlek32"
Bildyta31.5"
Inbyggda enheterGigabit Ethernet-nätverksadapter, USB 3.2 Gen 1/USB-C-nav
USB-strömförsörjning90 watt
PaneltypVA
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösning4K 3840 x 2160 vid 60 Hz
Pixelhöjd0.18159 mm
Pixlar per tum140
Ljusstyrka350 cd/m²
Kontrastförhållande3500:1 / 50000000:1 (dynamisk)
Färgstöd1,074 miljarder färger (10-bitar)
Färgskala106% NTSC (CIE 1976), 122% sRGB (CIE 1931)
Responstid4 ms (grå-till-grå)
Vertikal uppdateringshastighet23 - 75 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 140 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSvart
Dimensioner (BxDxH)71.4 cm x 28 cm x 63.1 cm - med stativ (högsta position)
Vikt11.47 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal3 watt
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI (HDCP 2.2)
DisplayPort 1.4 (HDCP 2.2)
USB-C (DisplayPort alt-läge, data, ström upp till 90 W)
Linjeutgång för ljud (minijack)
LAN (RJ-45)
3 x USB 3.2 Gen 1 nedströms (Typ A)
USB 3.2 Gen 1 nedströms (snabbladdning BC 1.2)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+25
Vridningsvinkel360
Rotationsvinkel180
Höjdjustering180 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)32 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)34.8 watt
Strömkonsumtionsställ med0.3 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 71.4 cm - djup: 6.2 cm - höjd: 42.2 cm - vikt: 7.56 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd93 cm
Emballagets djup18.6 cm
Emballagets höjd56.3 cm
Emballagets vikt16.23 kg
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH