Philips 27M1C5200W - Evnia 5000 Series - LED-skärm - spel - böjd - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 240 Hz - VA - 300 cd/m² - 3000:1 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - svart med struktur
Philips 27M1C5200W - Evnia 5000 Series - LED-skärm - spel - böjd - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 240 Hz - VA - 300 cd/m² - 3000:1 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - svart med struktur 27M1C5200W/00
Vänster vinkelFramsidanOvansidanShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27M1C5200W/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/1483673
EnergiklassKlass E
Diagonal storlek27"
Böjd skärmJa (1500R)
PaneltypVA
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningFull HD (1080p) 1920 x 1080 vid 240 Hz
Pixelhöjd0.3114 mm
Pixlar per tum81.59
Ljusstyrka300 cd/m²
Kontrastförhållande3000:1
Färgstöd16,7 miljoner färger (8-bit)
Färgskala121% sRGB (CIE 1931), 98% NTSC (CIE 1976)
Responstid4 ms (grå-till-grå), 0.5 ms (MPRT)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 240 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 255 kHz
GamingJa
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSvart med struktur
Dimensioner (BxDxH)61.1 cm x 23.6 cm x 54.5 cm - med stativ (högsta position)
Vikt5.61 kg
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
Linjeutgång för ljud
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/20
Vridningsvinkel90
Höjdjustering130 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
EgenskaperPlats för säkerhetslås (kabellås säljs separat)
Medföljande kablar1 x DisplayPort-kabel
1 x HDMI-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)21 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)23.7 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
På/av-omkopplareJa
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.1 cm - djup: 8.3 cm - höjd: 36.6 cm - vikt: 4.15 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd93 cm
Emballagets djup18.8 cm
Emballagets höjd50.8 cm
Emballagets vikt10.03 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportTyskland: begränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH