Philips 27E1N1900AE - 1000 Series - LED-skärm - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 4 ms - 2xHDMI, USB-C - högtalare - svart
Philips 27E1N1900AE - 1000 Series - LED-skärm - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 4 ms - 2xHDMI, USB-C - högtalare - svart 27E1N1900AE/00
Höger vinkelVänster vinkelVänster vinkelShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
64 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27E1N1900AE/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/1975715
EnergiklassKlass F
Energiklass (HDR)Klass G
Diagonal storlek27"
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösning4K UHD (2160p) 3840 x 2160 vid 60 Hz
Pixelhöjd0.1554 mm
Pixlar per tum163.18
Ljusstyrka350 cd/m²
Kontrastförhållande1000:1
HDR-formatHDR10
Färgstöd1.07 billion colors (8-bit + Hi-FRC)
Responstid4 ms (grå-till-grå)
Vertikal uppdateringshastighet40 - 60 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 140 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSvart
Dimensioner (BxDxH)61.3 cm x 22 cm x 49.2 cm - med stativ (högsta position)
Vikt5.97 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal2 watt
Anslutning
Gränssnitt2 x HDMI
USB-C 3.2 Gen 1 (DisplayPort-altläge, data, ström upp till 65 W)
Linjeutgång för ljud (minijack)
USB 3.2 nedströms
USB 3.2 nedströms (snabbladdning)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, lutning
Lutningsvinkel-5/+20
Höjdjustering100 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x HDMI-kabel
1 x USB-C till USB-C-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)50,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömkonsumtion (driftläge)25 W
Strömförbrukning för SDR (På-läge)25 kWh/1 000 h
Strömförbrukning HDR (På-läge)37 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)26.97 watt
Strömkonsumtionsställ med0.5 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Operativsystem erfordrasApple MacOS X, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.3 cm - djup: 5.4 cm - höjd: 36.5 cm - vikt: 4.2 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd78 cm
Emballagets djup16 cm
Emballagets höjd44.7 cm
Emballagets vikt8.68 kg
Tillverkarens garanti
Service och supportBegränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH