Philips 27B2U6903 - 6000 Series - LED-skärm - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 4 ms - Thunderbolt 4, 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - silver, träkol
Philips 27B2U6903 - 6000 Series - LED-skärm - 27" - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 4 ms - Thunderbolt 4, 2xHDMI, DisplayPort - högtalare - silver, träkol 27B2U6903/00
Höger vinkelVänster vinkelFlera vinklarShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
56 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27B2U6903/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2058811
EnergiklassKlass E
Diagonal storlek27"
Inbyggda enheterKVM-växel, Gigabit Ethernet-nätverksadapter, USB 3.2 Gen 2/USB-C-hubb
USB-strömförsörjning100 watt
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösning4K UHD (2160p) 3840 x 2160 vid 60 Hz
Pixelhöjd0.1554 mm
Pixlar per tum163
Ljusstyrka350 cd/m²
Kontrastförhållande1000:1 / 50000000:1 (dynamisk)
Färgstöd1,074 miljarder färger (10-bitar)
Färgskala110% NTSC (CIE 1976), 96% sRGB (CIE 1931)
Responstid4 ms (grå-till-grå)
Vertikal uppdateringshastighet23 - 75 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 140 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSilver, träkol
Dimensioner (BxDxH)61.3 cm x 23 cm x 54.4 cm - med stativ (högsta position)
Vikt7.15 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal3 watt
Anslutning
GränssnittDisplayPort 1.4
2 x HDMI
Thunderbolt 4/USB-C-ingång (DisplayPort-altläge, data, ström upp till 100 W)
USB-C 3,2 Gen 2 uppström (endast data)
Thunderbolt 4-/USB-C-utgång
3 x USB 3.2 Gen 2 nedströms (Typ A)
USB 3.2 Gen 2 nedströms (snabbladdning BC 1.2)
USB-C nedströms med strömmatning (ström upp till 15 W)
Linjeingång/utgång för ljud (minijack)
LAN (RJ-45)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+30
Vridningsvinkel360
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
1 x DisplayPort-kabel
1 x Thunderbolt 4-kabel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)21 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)28.6 watt
Strömkonsumtionsställ med0.45 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.4 watt
På/av-omkopplareJa
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Operativsystem erfordrasApple MacOS X, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.3 cm - djup: 5.9 cm - höjd: 37.1 cm - vikt: 5.1 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd78 cm
Emballagets djup16.1 cm
Emballagets höjd48 cm
Emballagets vikt10.19 kg
Hållbarhetsinformation
ENERGY STAR-certifieradJa
ENERGY STAR-version8.0
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH