Philips 27B2U4601H - 4000 Series - LED-skärm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - silver, träkol
Philips 27B2U4601H - 4000 Series - LED-skärm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - silver, träkol 27B2U4601H/00
Vänster vinkelHöger vinkelTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27B2U4601H/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2623111
EnergiklassKlass D
Diagonal storlek27"
Inbyggda enheterUSB-hubb, webbkamera
USB-strömförsörjning15 Watt
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningQHD 2560 x 1440 vid 120 Hz
Pixelhöjd0.2331 mm
Pixlar per tum109
Kontrastförhållande1500:1
Färgstöd16,7 miljoner färger (8-bit)
Färgskala102% NTSC, 113% sRGB
Vertikal uppdateringshastighet48 - 120 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 230 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSilver, träkol
Dimensioner (BxDxH)61.4 cm x 23.5 cm x 54.3 cm - med stativ (högsta position)
Vikt7.25 kg
Inbyggd webbkamera
Sensorupplösning5 Megapixel
EgenskaperKompatibel med Windows Hello, inbyggd mikrofon, LED-indikator, -30° / +30° lutning
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal2 Watt
Anslutning
GränssnittHDMI
DisplayPort
USB-C
DisplayPort-utmatning
LAN (RJ-45)
2 x USB
Linjeutgång för ljud (minijack)
USB-C (ström upp till 15 W)
USB (snabbladdning)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+30
Vridningsvinkel360
Rotationsvinkel-90/+90
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
1 x DisplayPort-kabel
1 x USB-C-kabel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)16 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)21.2 Watt
Strömkonsumtionsställ med0.3 Watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0 Watt
På/av-omkopplareJa
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Operativsystem erfordrasApple MacOS, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.4 cm - djup: 6.5 cm - höjd: 37.1 cm - vikt: 5.5 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd73 cm
Emballagets djup13.9 cm
Emballagets höjd44.5 cm
Emballagets vikt10.01 kg
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH