Philips 27B2U4601 - 4000 Series - LED-skärm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, 2xDisplayPort, USB-C - högtalare - träkol
Philips 27B2U4601 - 4000 Series - LED-skärm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, 2xDisplayPort, USB-C - högtalare - träkol 27B2U4601/00
Höger vinkelVänster vinkelFlera vinklarShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
202 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27B2U4601/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2236975
EnergiklassKlass C
Diagonal storlek27"
Adaptive-Sync-teknologiVESA Adaptive-Sync
Inbyggda enheterUSB-hubb, USB-C hub
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningQHD 2560 x 1440 vid 120 Hz
Pixelhöjd0.2331 mm
Pixlar per tum109
Kontrastförhållande1500:1
Färgstöd16,7 miljoner färger (8-bit)
Färgskala114% NTSC, 125% sRGB
Vertikal uppdateringshastighet48 - 120 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 230 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgTräkol
Dimensioner (BxDxH)61.4 cm x 23.5 cm x 54.3 cm - med stativ (högsta position)
Vikt7.11 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal2 watt
Anslutning
GränssnittHDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
DisplayPort-utmatning
USB-C uppström
LAN (RJ-45)
2 x USB-downstream (Typ A)
USB-downstream (snabbladdning)
USB-C uppström (ström upp till 15 W)
Linjeutgång för ljud (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+30
Vridningsvinkel360
Rotationsvinkel180
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
1 x DisplayPort-kabel
1 x USB-C till USB-C-kabel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)13 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)19.17 watt
Strömkonsumtionsställ med0.3 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Operativsystem erfordrasApple MacOS, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.4 cm - djup: 6.6 cm - höjd: 37.1 cm - vikt: 5.37 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd73 cm
Emballagets djup13.9 cm
Emballagets höjd44.5 cm
Emballagets vikt9.8 kg
Hållbarhetsinformation
TCO-certifieradTCO Certified Edge Displays, TCO-certifierad, generation 10, för displayer
ENERGY STAR-certifieradJa
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH