Philips 27B2G5601 - 5000 Series - LED-skärm - USB - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 100 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - silver, träkol
Philips 27B2G5601 - 5000 Series - LED-skärm - USB - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 100 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - silver, träkol 27B2G5601/00
FramsidanVänster vinkelFlera vinklarShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
1 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27B2G5601/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2124128
EnergiklassKlass C
Diagonal storlek27"
Adaptive-Sync-teknologiAMD Adaptive-Sync
Inbyggda enheterUSB 3.2 Gen 2/USB-C-hubb
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningQHD 2560 x 1440 vid 100 Hz
Pixelhöjd0.2331 mm
Pixlar per tum109
Kontrastförhållande1500:1
Färgstöd16,7 miljoner färger (True 8-bit)
Färgskala110% sRGB, 94% NTSC
Vertikal uppdateringshastighet30 - 150 Hz
Horisontell uppdateringshastighet48 - 100 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSilver, träkol
Dimensioner (BxDxH)61.4 cm x 23.5 cm x 54.3 cm - med stativ (högsta position)
Vikt7.19 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal3 watt
KVM
Tangentbords-/musgränssnittUSB
Anslutning
GränssnittHDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.0)
DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.0)
DisplayPort-utmatning
LAN (RJ-45)
USB-C 3,2 Gen 2 uppström (ström upp till 96W)
USB-C 3,2 Gen 2 uppström (endast data)
3 x USB 3.2 Gen 2 nedströms (Typ A)
USB 3.2 Gen 2 nedströms med batteriladdning 1.2 (snabbladdning)
USB-C 3.2 Gen 2 nedströms (ström upp till 15 W)
Linjeutgång för ljud (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+30
Vridningsvinkel360
Rotationsvinkel180
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x HDMI-kabel
1 x DisplayPort-kabel
1 x ljudkabel
1 x USB-C till USB-C-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)13 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)16.02 watt
Strömkonsumtionsställ med0.3 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Operativsystem erfordrasApple MacOS, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.4 cm - djup: 5.8 cm - höjd: 36.8 cm - vikt: 5.43 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd73 cm
Emballagets djup15.9 cm
Emballagets höjd44.5 cm
Emballagets vikt10.29 kg
Hållbarhetsinformation
ENERGY STAR-certifieradJa
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH