Philips 27B2G5500 - LED-skärm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 100 Hz - IPS - 1500:1 - högtalare - silver, träkol
Philips 27B2G5500 - LED-skärm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 100 Hz - IPS - 1500:1 - högtalare - silver, träkol 27B2G5500/00
FramsidanVänster vinkelFlera vinklarShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
7 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27B2G5500/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2097126
EnergiklassKlass B
Diagonal storlek27"
Inbyggda enheterUSB-hubb
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningQHD 2560 x 1440 vid 100 Hz
Pixelhöjd0.2331 mm
Pixlar per tum109
Kontrastförhållande1500:1
Färgskala108% sRGB, 94% NTSC
Vertikal uppdateringshastighet48 - 100 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 150 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSilver, träkol
Dimensioner (BxDxH)61.4 cm x 23.5 cm x 54.3 cm - med stativ (högsta position)
Vikt6.77 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal3 watt
Anslutning
GränssnittDisplayPort
2 x HDMI
Linjeutgång för ljud (minijack)
USB-upstream (Typ B)
3 x USB (Typ A)
USB (laddning)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+30
Vridningsvinkel360
Rotationsvinkel-90/+90
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x HDMI-kabel
1 x DisplayPort-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)11 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)11.11 watt
Strömkonsumtionsställ med0.3 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
På/av-omkopplareJa
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Operativsystem erfordrasApple MacOS X, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.4 cm - djup: 5.8 cm - höjd: 36.8 cm - vikt: 5.01 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd73 cm
Emballagets djup15.9 cm
Emballagets höjd44.5 cm
Emballagets vikt9.77 kg
Hållbarhetsinformation
ENERGY STAR-certifieradJa
ENERGY STAR-version8.0
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH