Philips 27B1U5601H - 5000 Series - LED-skärm - USB - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 75 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 4 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - svart
Philips 27B1U5601H - 5000 Series - LED-skärm - USB - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 75 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 4 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - svart 27B1U5601H/00
FramsidanHöger vinkelVänster vinkelShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
20 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
27B1U5601H/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
EnergiklassKlass F
Diagonal storlek27"
Inbyggda enheterKVM-växel, Gigabit Ethernet-nätverksadapter, USB 3.2 Gen 2 hub, webbkamera
USB-strömförsörjning100 watt
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningQHD 2560 x 1440 vid 75 Hz
Pixelhöjd0.2331 mm
Pixlar per tum109
Ljusstyrka350 cd/m²
Kontrastförhållande1000:1 / 50000000:1 (dynamisk)
Färgstöd16,7 miljoner färger (8-bit)
Färgskala101% sRGB (CIE 1931), 89% NTSC (CIE 1976)
Responstid4 ms (grå-till-grå)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 75 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 114 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSvart
Dimensioner (BxDxH)61.3 cm x 22.5 cm x 53.7 cm - med stativ (högsta position)
Vikt7.3 kg
Inbyggd webbkamera
Sensorupplösning5 Megapixel
EgenskaperLED-indikator, kompatibel med Windows Hello
Ljudingång
TypMikrofon
MikrofonegenskaperBrusreducering
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal5 watt
KVM
Tangentbords-/musgränssnittUSB
Anslutning
GränssnittHDMI
DisplayPort 1.4
USB-C uppström (DisplayPort-altläge, data, ström upp till 100 W)
DisplayPort-utmatning
USB-C 3,2 Gen 2 uppström (endast data)
3 x USB 3.2 Gen 2 nedströms
USB 3.2 Gen 2 nedströms (BC 1.2)
USB-C 3.2 Gen 2 nedströms (ström upp till 15 W)
Hörlurs-/mikrofonkontakt
Nätverk (RJ-45)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+30
Vridningsvinkel360
Rotationsvinkel-90/+90
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablarHDMI-kabel
USB-C till USB-C-/USB-A-kabel
DisplayPort-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)26 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)21.5 watt
Strömkonsumtionsställ med0.4 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0 watt
På/av-omkopplareJa
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 61.3 cm - djup: 5.5 cm - höjd: 36.6 cm - vikt: 5.54 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd73 cm
Emballagets djup19.3 cm
Emballagets höjd47.1 cm
Emballagets vikt10.88 kg
Hållbarhetsinformation
TCO-certifieradTCO Certified Edge Displays, TCO Certified Displays 9
ENERGY STAR-certifieradJa
ENERGY STAR-version8.0
Tillverkarens garanti
Service och supportTyskland: begränsad garanti - 3 år
Österrike: begränsad garanti - 3 år
Schweiz: begränsad garanti - 3 år
Storbritannien: begränsad garanti - 3 år
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80%