Philips 24B2U3301 - 3000 Series - LED-skärm - 24" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - svart
Philips 24B2U3301 - 3000 Series - LED-skärm - 24" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, DisplayPort, USB-C - högtalare - svart 24B2U3301/00
FramsidanHöger vinkelTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
5 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
24B2U3301/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2247978
EnergiklassKlass C
Diagonal storlek24"
Adaptive-Sync-teknologiVESA Adaptive-Sync
Inbyggda enheterUSB 3.2 Gen 1/USB-C-nav
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningFull HD (1080p) 1920 x 1080 vid 120 Hz
Pixelhöjd0.2745 mm
Pixlar per tum93
Kontrastförhållande1500:1
Färgstöd16,7 miljoner färger (8-bit)
Färgskala110% sRGB, 96% NTSC
Vertikal uppdateringshastighet48 - 120 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 140 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSvart
Dimensioner (BxDxH)54.2 cm x 22.8 cm x 49.9 cm - med stativ (högsta position)
Vikt5.72 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal2 watt
Anslutning
GränssnittHDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.2)
DisplayPort-utmatning
USB-C uppström (DisplayPort alt-läge, ström upp till 90 W)
LAN (RJ-45)
3 x USB-C 3.2 Gen 1 nedströms (Typ A)
USB 3.2 Gen 1 nedströms med batteriladdning 1.2 (snabbladdning)
Linjeutgång för ljud (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+30
Vridningsvinkel360
Rotationsvinkel180
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x HDMI-kabel
1 x DisplayPort-kabel
1 x USB-C till USB-C-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Standarder som följsPlug and Play, DDC/CI, RoHS, BFR-fri, PVC-free, TUV Rheinland Eyesafe Display
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)11 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)13.53 watt
Strömkonsumtionsställ med0.3 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Operativsystem erfordrasApple MacOS, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 54.2 cm - djup: 4.8 cm - höjd: 32 cm - vikt: 3.7 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd69 cm
Emballagets djup12.4 cm
Emballagets höjd39.5 cm
Emballagets vikt7.75 kg
Hållbarhetsinformation
TCO-certifieradTCO Certified Edge Displays, TCO-certifierad, generation 10, för displayer
ENERGY STAR-certifieradJa
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH