Philips 24B2N4200 - 4000 Series - LED-skärm - 24" (23.8" visbar) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1500:1 - 4 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - högtalare - silver, träkol
Philips 24B2N4200 - 4000 Series - LED-skärm - 24" (23.8" visbar) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 120 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1500:1 - 4 ms - HDMI, VGA, DisplayPort - högtalare - silver, träkol 24B2N4200/00
Höger vinkelVänster vinkelTillbakaShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
11 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
24B2N4200/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2310131
EnergiklassKlass C
Diagonal storlek24"
Bildyta23.8"
Adaptive-Sync-teknologiVESA Adaptive-Sync
Inbyggda enheterUSB 3.2 Gen 1/USB-C-nav
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningFull HD (1080p) 1920 x 1080 vid 120 Hz
Pixelhöjd0.2745 mm
Pixlar per tum93
Ljusstyrka300 cd/m²
Kontrastförhållande1500:1 / 50000000:1 (dynamisk)
Färgstöd16,7 miljoner färger (8-bit)
Färgskala110% sRGB (CIE 1931), 96% NTSC (CIE 1976)
Responstid4 ms (grå-till-grå)
Vertikal uppdateringshastighet48 - 120 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 140 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSilver, träkol
Dimensioner (BxDxH)54.4 cm x 22.8 cm x 50.3 cm - med stativ (högsta position)
Vikt5.45 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal2 watt
Anslutning
GränssnittVGA (HD-15)
HDMI (HDCP 1.4)
DisplayPort 1.2 (HDCP 1.4)
USB 3.2 Gen 1 uppströms (Typ B)
2 x USB 3.2 Gen 1 nedströms (Typ A)
USB 3.2 Gen 1 nedströms med batteriladdning 1.2 (Typ A)
USB-C 3.2 Gen 1 (ström upp till 15 W)
Linjeutgång för ljud (minijack)
Linjeingång för ljud (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+30
Vridningsvinkel360
Rotationsvinkel180
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Inkluderade tillbehörHörlurskrok
Medföljande kablar1 x HDMI-kabel
1 x DisplayPort-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)11 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)12 watt
Strömkonsumtionsställ med0.3 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Operativsystem erfordrasApple MacOS, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 54.4 cm - djup: 5.6 cm - höjd: 32.6 cm - vikt: 3.71 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd65 cm
Emballagets djup13.9 cm
Emballagets höjd40 cm
Emballagets vikt7.39 kg
Hållbarhetsinformation
TCO-certifieradTCO Certified Edge Displays, TCO-certifierad, generation 10, för displayer
ENERGY STAR-certifieradJa
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH