Philips 24B2G5301 - 5000 Series - LED-skärm - USB - 24" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, VGA, DisplayPort, USB-C - högtalare - silver, träkol
Philips 24B2G5301 - 5000 Series - LED-skärm - USB - 24" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, VGA, DisplayPort, USB-C - högtalare - silver, träkol 24B2G5301/00
Höger vinkelVänster vinkelFlera vinklarShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
24B2G5301/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2122710
EnergiklassKlass C
Diagonal storlek24"
Adaptive-Sync-teknologiAMD Adaptive-Sync
Inbyggda enheterUSB 3.2 Gen 2/USB-C-hubb
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningFull HD (1080p) 1920 x 1080 vid 100 Hz
Pixelhöjd0.2745 mm
Pixlar per tum93
Kontrastförhållande1500:1
Färgstöd16,7 miljoner färger (8-bit)
Färgskala110% sRGB, 96% NTSC
Vertikal uppdateringshastighet48 - 100 Hz
Horisontell uppdateringshastighet30 - 115 kHz
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgSilver, träkol
Dimensioner (BxDxH)54 cm x 23.2 cm x 50.1 cm - med stativ (högsta position)
Vikt5.61 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal3 watt
KVM
Tangentbords-/musgränssnittUSB
Anslutning
GränssnittHDMI (HDCP 1.4)
DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4)
DisplayPort-utmatning
VGA (HD-15)
USB-C uppströms/DisplayPort Alt-läge
LAN (RJ-45)
USB-C 3,2 Gen 2 uppström (ström upp till 90W)
USB-C 3,2 Gen 2 uppström (endast data)
3 x USB 3.2 Gen 2 nedströms (Typ A)
USB 3.2 Gen 2 nedströms med batteriladdning 1.2 (snabbladdning)
USB-C 3.2 Gen 2 nedströms (ström upp till 15 W)
Linjeutgång för ljud (minijack)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+35
Vridningsvinkel360
Rotationsvinkel180
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x HDMI-kabel
1 x DisplayPort-kabel
1 x USB-C till USB-C-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömförbrukning för SDR (På-läge)12 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)14.18 watt
Strömkonsumtionsställ med0.3 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Operativsystem erfordrasApple MacOS, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 54 cm - djup: 5.6 cm - höjd: 32.4 cm - vikt: 3.89 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd61.5 cm
Emballagets djup13.9 cm
Emballagets höjd38.5 cm
Emballagets vikt7.84 kg
Hållbarhetsinformation
ENERGY STAR-certifieradJa
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH