Philips 24B2G5200 - LED-skärm - 24" (23.8" visbar) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, VGA, DisplayPort - högtalare - träkol
Philips 24B2G5200 - LED-skärm - 24" (23.8" visbar) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 1500:1 - HDMI, VGA, DisplayPort - högtalare - träkol 24B2G5200/00
Höger vinkelVänster vinkelFlera vinklarShow all~se.netset.etailer.skin0.ui.ProductDisp
Logga in för pris
Information
0 i lager
PhilipsTillverkarePhilipsArtnr
24B2G5200/00
Allmänt
Typ av bildskärmLED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris
URL med QR-kod för energimärkeHttps://eprel.ec.europa.eu/qr/2107348
EnergiklassKlass B
Diagonal storlek24"
Bildyta23.8"
Inbyggda enheterUSB-hubb
PaneltypIPS
Bildförhållande16:9
Ursprunglig upplösningFull HD (1080p) 1920 x 1080 (DisplayPort: 100 Hz, HDMI: 100 Hz, VGA: 75 Hz)
Pixelhöjd0.2745 mm
Pixlar per tum93
Kontrastförhållande1500:1
Färgstöd16,7 miljoner färger (8-bit)
Färgskala110% sRGB, 96% NTSC
Horisontell visningsvinkel178
Vertikal visningsvinkel178
SkärmbeläggningBländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 %
BakgrundsbelysningsteknikWLED
FärgTräkol
Dimensioner (BxDxH)54 cm x 13.9 cm x 50.1 cm - med stativ (högsta position)
Vikt5.28 kg
Ljud
TypHögtalare - stereo
Uteffekt / kanal3 watt
Anslutning
GränssnittDisplayPort
HDMI
VGA (HD-15)
Linjeingång för ljud (minijack)
Linjeutgång för ljud (minijack)
USB-upstream (Typ B)
3 x USB (Typ A)
USB (laddning)
Mekanisk
DisplaylägesjusteringarHöjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning
Lutningsvinkel-5/+30
Vridningsvinkel360
Rotationsvinkel-90/+90
Höjdjustering150 mm
VESA-infästningsgränssnitt100 x 100 mm
Diverse
Medföljande kablar1 x HDMI-kabel
1 x DisplayPort-kabel
MTBF (genomsnittstid mellan fel)70,000 timme/timmar
Typ av säkerhetsplatsKensington säkerhetsplats
Strömtillförsel
InspänningAC 100-240 V (50/60 Hz)
Strömkonsumtion (driftläge)9 W
Strömförbrukning för SDR (På-läge)9 kWh/1 000 h
Strömförbrukning (typisk)6.93 watt
Strömkonsumtionsställ med0.3 watt
Strömkonsumtion (vid läge av)0.3 watt
På/av-omkopplareJa
Programvara / Systemkrav
Inkluderad programvaraPhilips SmartControl
Operativsystem erfordrasApple MacOS X, Microsoft Windows 10 / 11
Mått och vikt
Utan ställ - bredd: 54 cm - djup: 5.6 cm - höjd: 32.4 cm - vikt: 3.56 kg
Mått och vikt (brutto)
Emballagets bredd61.5 cm
Emballagets djup13.9 cm
Emballagets höjd38.5 cm
Emballagets vikt7.42 kg
Hållbarhetsinformation
EPEAT-kompatibelEPEAT Gold
ENERGY STAR-certifieradJa
ENERGY STAR-version8.0
Miljöparametrar
Min temperatur vid drift0 °C
Max temperatur vid drift40 °C
Luftfuktighet vid drift20 - 80% RH