| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2470061 |
| Energiklass | Klass E |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Diagonal storlek | 27" |
| Adaptive-Sync-teknologi | VESA Adaptive-Sync |
| Paneltyp | IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 vid 144 Hz |
| Pixelhöjd | 0.2331 mm |
| Pixlar per tum | 109 |
| Kontrastförhållande | 1500:1 |
| HDR-format | HDR10 |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 89% Adobe RGB, 92% DCI-P3, 114% sRGB, 102% NTSC |
| Responstid | 0.5 ms (MPRT) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 48 - 144 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 30 - 230 kHz |
| Gaming | Ja |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 % |
| Bakgrundsbelysningsteknik | WLED |
| OSD-språk | Brasiliansk portugisiska, kinesiska (förenklad), kinesiska (traditionell), Tjeckiska, holländska, engelska, finska, franska, tyska, grekiska, ungerska, italienska, japanska, koreanska, Polish, portugisiska, ryska, spanska, svenska, turkiska, ukrainska |
| Egenskaper | LowBlue Mode, EasyRead, flimmerfri teknik, Low Input Lag, Smart MBR Sync, SmartContrast, Smart Crosshair, SmartImage, Stark ShadowBoost, SmartImage Game |
| Färg | Träkol |
| Dimensioner (BxDxH) | 61.6 cm x 21.6 cm x 46.3 cm - med ställ |
| Vikt | 3.93 kg |
| Anslutning |
| Gränssnitt | HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.2) DisplayPort (HDCP 1.4, HDCP 2.2) Hörlurar (minijack) |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+20 |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
| Diverse |
| Egenskaper | Plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), texturerad finish, 100 % återvinningsbar förpackning |
| Medföljande kablar | 1 x HDMI-kabel |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 50,000 timme/timmar |
| Standarder som följs | DDC/CI, Plug and Play, RoHS |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 21 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 28 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 21.8 watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 watt |
| Programvara / Systemkrav |
| Inkluderad programvara | Evnia Precision Center |
| Operativsystem erfordras | Apple MacOS, Microsoft Windows 10 / 11 |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Med stativ (högsta position) - bredd: 61.6 cm - djup: 21.6 cm - höjd: 46.3 cm - vikt: 3.93 kg Utan ställ - bredd: 61.6 cm - djup: 6.9 cm - höjd: 36.2 cm - vikt: 3.39 kg |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 78 cm |
| Emballagets djup | 13.9 cm |
| Emballagets höjd | 45.5 cm |
| Emballagets vikt | 6.29 kg |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 3 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80% RH |