| Allmänt |
| Typ av bildskärm | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm / TFT aktiv matris |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2437768 |
| Energiklass | Klass E |
| Energiklass (HDR) | Klass G |
| Diagonal storlek | 27" |
| Adaptive-Sync-teknologi | NVIDIA G-SYNC Compatible, VESA Adaptive-Sync |
| Paneltyp | Fast IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | QHD 2560 x 1440 (DisplayPort(OC): 260 Hz, DisplayPort: 240 Hz, HDMI: 144 Hz) |
| Pixelhöjd | 0.2331 mm |
| Pixlar per tum | 109 |
| Kontrastförhållande | 1000:1 |
| HDR-format | HDR10 |
| Färgstöd | 1,07 miljarder färger (8-bitars + FRC) |
| Färgskala | 100% sRGB, 90% Adobe RGB, 95% DCI-P3, 105% NTSC |
| Responstid | 0,3 ms (MPRT), 1 ms (grå-till-grå) |
| Vertikal uppdateringshastighet | 48 - 260 Hz |
| Horisontell uppdateringshastighet | 30 - 400 kHz |
| Gaming | Ja |
| Horisontell visningsvinkel | 178 |
| Vertikal visningsvinkel | 178 |
| Skärmbeläggning | Bländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 % |
| Bakgrundsbelysningsteknik | WLED |
| OSD-språk | Brasiliansk portugisiska, kinesiska (förenklad), kinesiska (traditionell), Tjeckiska, holländska, engelska, finska, franska, tyska, grekiska, ungerska, italienska, japanska, koreanska, Polish, portugisiska, ryska, spanska, svenska, turkiska, ukrainska |
| Egenskaper | Low Input Lag, SmartContrast, LowBlue Mode, flimmerfri teknik, SmartImage Game, Smart Crosshair, Stark ShadowBoost, sRGB färghantering, EasyRead, SmartUniformity 93 - 105%, Smart Sniper, Crystal Clear Quad HD |
| Färg | Träkol |
| Dimensioner (BxDxH) | 61.4 cm x 21.5 cm x 46.2 cm - med ställ |
| Vikt | 4.25 kg |
| Anslutning |
| Gränssnitt | 2 x HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.3) DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.3) Hörlurar (minijack) |
| Mekanisk |
| Displaylägesjusteringar | Lutning |
| Lutningsvinkel | -5/+20 |
| VESA-infästningsgränssnitt | 100 x 100 mm |
| Diverse |
| Egenskaper | Texturerad finish, plats för säkerhetslås (kabellås säljs separat), 100 % återvinningsbar förpackning |
| Medföljande kablar | 1 x HDMI-kabel 1 x DisplayPort-kabel |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 50,000 timme/timmar |
| Standarder som följs | DDC/CI, Plug and Play, RoHS |
| Typ av säkerhetsplats | Kensington säkerhetsplats |
| Strömtillförsel |
| Inspänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Strömförbrukning för SDR (På-läge) | 21 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning HDR (På-läge) | 40 kWh/1 000 h |
| Strömförbrukning (typisk) | 37.8 watt |
| Strömkonsumtionsställ med | 0.5 watt |
| Strömkonsumtion (vid läge av) | 0.3 watt |
| Programvara / Systemkrav |
| Inkluderad programvara | Evnia Precision Center |
| Operativsystem erfordras | Apple MacOS, Microsoft Windows 10 / 11 |
| Mått och vikt |
| Mått och vikt (komponenter) | Med stativ (högsta position) - bredd: 61.4 cm - djup: 21.5 cm - höjd: 46.2 cm - vikt: 4.25 kg Utan ställ - bredd: 61.4 cm - djup: 6 cm - höjd: 36.8 cm - vikt: 3.69 kg |
| Mått och vikt (brutto) |
| Emballagets bredd | 69 cm |
| Emballagets djup | 14.1 cm |
| Emballagets höjd | 42 cm |
| Emballagets vikt | 6.7 kg |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 0 °C |
| Max temperatur vid drift | 40 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 20 - 80% |